RX6750XT vs RTX4060 Ti

Dostum, RDR 2 Ultra grafik ayarlarında 1.500X ölçeklemede oynuyorum. 60-70 FPS alıyorum ve 12048 MB VRAM kullanımı oluyor. Kısacası yetmiyor. İnanmıyorsan SS atıp kanıtlayabilirim.

DLSS ve FSR her oyunda yok ve tekrar söylüyorum bunları kullanacağınızı düşünmüyorum çünkü görüntüyü çöp ediyor. Anlıyorsunuz bir kötülük olduğunu. Onun yerine saf güçte üstün olan RX 6750 XT'yi alın kafanız rahat olsun.
Bu direkt yalan bilgi, çöp falan etmiyor vee çoğu oyunda var. Senin kartın AMD olduğu için çöp gibi bir deneyimin var.

DLSS oyunları: All the ray tracing and DLSS games confirmed so far
Sadece oyun oynanacak.

Dediğin gibi teknolojiler konusunda NVIDIA daha iyi.

Şu kıyaslamaya göre DLSS FSR'den açık ara daha iyi zaten. RX 6750 ise RTX 4060 Ti'den bir tık daha güçlü. NVIDIA'yı almazsam çok şey kaybeder miyim? DLSS her oyunda var mı? Sence ne yapayım?

Belirlediğim F/P alternatifler bunlar. NVIDIA alırsam işlemciden 1 seviye düşüp 3 bin TL fazla ödeyeceğim

30K bütçem var dedin niye 23k'lık sistemi atıyorsun?

6750XT 2 3 yıl sonra ne olacak yeni çıkan oyunları Ultra ayarlarda açabilecek mi? Hayır çünkü gücü yok.

6750XT saf güç konusunda 4060 Ti'a ezici üstünlük kuruyor resmen ne anlatıyorsun
7 8 yıl önce çıkan saf güç canavarı 1080 Ti bile günümüzdeki oyunları yüksek ayarda açıyor yazılım yazılım diye diye saf gücü görmezden geliyorsunuz.

4060 Ti şu anlık iyi 2 3 yıl sonra bu kart ne olacak yeni çıkan oyunları Ultra ayarlarda açabilecek mi hayır çünkü VRAM'i yetersiz kalacak.

Geldi NVIDIA fanboy.
3 yıl sonra oyunların gereksinimleri ÇOK artacağı için 4060 kartla yüksek ayarlarda değil LOW ayarlarda oynayacaksın çok zeki kardeşim. LOW ayarlada oynadığın için 24GB VRAM'e ihtiyacın olmayacak yani.

6750XT saf güç konusunda 4060 Ti'a ezici üstünlük kuruyor resmen ne anlatıyorsun.
7 8 yıl önce çıkan saf güç canavarı 1080 Ti bile günümüzdeki oyunları yüksek ayarda açıyor yazılım yazılım diye diye saf gücü görmezden geliyorsunuz.

Ezici üstünlük mü? :D arada %5 bile fark yok adam üstte test atmış onu izle bari.

4060 Ti şu anlık iyi 2 3 yıl sonra bu kart ne olacak yeni çıkan oyunları Ultra ayarlarda açabilecek mi hayır çünkü VRAM'i yetersiz kalacak.

Geldi NVIDIA fanboy.
2-3 yıl sonra o 12 GB da anlamsız olacak. RX480-580 8GB ile RX6600 aynı performansı mı veriyor? Sıfır bir sistem alınıyorsa geçmiş nesil bir kart önermek gereksiz.

3000 serisine resti çektiler seneye de 4000 serisine aynısını yaparlar alın NVIDIA keyfinize bakın.
Bak güzel kardeşim senelerce AMD kullanmış insanım. RX480-RX6600-RX6700 vs.vs. pek çok kart geldi geçti elimden. Eğer şu konuda RX7700XT üzerinde bir tartışma dönüyor olsa sana muhalefet etmem. Fiyat/Performans olarak hangisini uygun bulursanız onu alırsınız. Nvidia 3000 serisine rest çekse de senin AMD kartlarda kullandığın tüm teknolojiyi kullanıyor o kartlar. Elinde iki tarafın da imkanlarını kullanabilecek, üstelik daha stabil bir kart alma imkanı varken neden sadece bir tarafın imkanıyla yetinesin? Üstelik bunu eski nesil bir kartı sıfır alarak neden yapasın?

Geri
Yukarı