RX6800 PC için kaç watt PSU lazım?

Kalitesiz bir model. R5 5500 olduğu için sorun çıkarmaz, epey düşük güç tüketiyor çünkü. 650W yazdığına bakmayın, 12V kanalında 150W civarı bir kayıp mevcut.

İdarelik kullanırsınız, bütçe oluşunca ilerde PSU değişimi yaparsınız. Gerçekten geçmeye değecek bir ürüne elbette. Şu anki hali ile PSU'nuz yeterli. Bağlantılar kısmına bakmadım tabii.
İşlemciye undervolt yaptım 1.215v 4.2 ghz kullanıyorum ekran kartına da undervolt yaparım sorun çözülür mü? Bağlantılarda 2 adet farklı kablo olacak şekilde 8 pin girişim var.

PSU'da tek kablo görünüyor, 175W'ı kaldırmayabilir.
kablo var 2x6+2 pin belirtmiş sitede belki 2x(6+2) şeklindedir çünkü 8liklerin hepsinde 2 pin çıkarabiliyorum.
Video ekleyemedim video olarakta çekmiştim ayrı 2 kablo olduklarını ama eklenmiyor.

UV yapmadan da yeterli olması lazım. Denersiniz önce.
yeterli olup olmadığını nasıl anlayabilirim? yeterli olmazsa sadece görüntü mü gelmez?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-17 at 19.50.15.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-17 at 19.50.15.jpeg
    86,6 KB · Görüntüleme: 15
Kabloların tamamını taktıktan sonra boşta çalışır zaten. Boşta yetmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Yük altında kapanırsa kapanır ki zaten o da yeterli olur.
o zaman sorun yok overclock yapmayı düşünmüyorum çok ısınırsa undervolt yaparım güçten kısmak için çekirdek hızını düşürebilirim. Tamamen oyun için kullanıcam başka bir şey yapmıyorum pcde gpu ile birde alırken benchmark furmark testleri vs

Kabloların tamamını taktıktan sonra boşta çalışır zaten. Boşta yetmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Yük altında kapanırsa kapanır ki zaten o da yeterli olur.
cevaplarınız için çok teşekkür ederim test sonuçlarını buraya atacağım

o zaman sorun yok overclock yapmayı düşünmüyorum çok ısınırsa undervolt yaparım güçten kısmak için çekirdek hızını düşürebilirim. Tamamen oyun için kullanıcam başka bir şey yapmıyorum pcde gpu ile birde alırken benchmark furmark testleri vs

cevaplarınız için çok teşekkür ederim test sonuçlarını buraya atacağım
test sonuçlarını ekleyemiyorum kayıt almadım fakat 0x msaa furmark 1080p testte araştırdığım diğer sonuçlara göre düşük 200 fps civarı verdi. AC Odyssey oyununda en yüksek ayarlarda 50-80 fps arası değişiyordu bu da oldukça düşük geldi çünkü yine araştırdığım sonuçlara göre fark var. RDR2 en yüksek ayarlarda 1440p ortalama +100 fps vermesi gereken kart (darboğaz zerre kadar yoktu) 1080p ful ayarlarda oyunu açmadı ultra grafik ayarları ile 80fps veriyordu. uxerbenchmark testinde ekran kartı testi yapılmasına rağmen kart sonucu çıkmadı ve ürün japonyadan alınmış 2 yıllık ürünmüş bunu da daha yeni öğrendim. 6.8 bin TL fiyata bu risk ve bu sonuçlar değmez diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı