RX750'e overclock yapmalı mıyım?

kraltosso

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım RX750 8 GB. Alalı 3 ay olmadı ve Radeon ayarlarında hep hız aşırtıcı yani overclock dikkatimi çekiyor. İnternetten baktım ve overclock yapıldığı zaman oyunlarda yaklaşık 8-10 FPS gibi bir artış var. Overclock un detayları nedir bilmiyorum bazıları ekran kartının ömrünü kısalttığını söylüyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada ekran kartı modeli RX 570. Radeon ayarlarından OC seçerseniz otomatik olarak kendisi ayarlıyor. Sıkıntı olmaz. Fabrikasyon olarak düşünüldüğü için ömrüne etkisi normal kullanımdan fark etmez.

Bu arada ekran kartı modeli RX 570. Radeon ayarlarından OC seçerseniz otomatik olarak kendisi ayarlıyor. Sıkıntı olmaz. Fabrikasyon olarak düşünüldüğü için ömrüne etkisi normal kullanımdan fark etmez.

Bir ekleme yapmak istiyorum, otomatik overclock özelliğini kullanacaksanız da sıcaklığa dikkat edin. 80 dereceyi pek geçmemeye çalışın.

Ekran kartım RX750 8 GB. Alalı 3 ay olmadı ve Radeon ayarlarında hep hız aşırtıcı yani overclock dikkatimi çekiyor. İnternetten baktım ve overclock yapıldığı zaman oyunlarda yaklaşık 8-10 FPS gibi bir artış var. Overclock un detayları nedir bilmiyorum bazıları ekran kartının ömrünü kısalttığını söylüyor. Yardımcı olabilecek var mı?
Rx 750 ilk defa duyduğum bir ekran kartı, amd'nin kendi uygulamasında performans-tuning sekmesinde otomatik overclock yaptığı bir yer var. Oradan yapabilirsiniz.

Elle değil Radeon ayarında otomatik seçildiği takdirde zaten Max. Sıcaklığı dahi geçmez. Fiziksel olarak fanlarında sıkıntı yoksa hiç bir şekilde sıkıntı çıkmaz. Elle yapılan OC için bir şey diyemem.

Teşekkürler arkadaşlar sabah dalgınlığıyla 570 yerine 750 yazmışım :D Şimdi Radeon'dan yapılan OC'den bir sıkıntı olmaz diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı