Ryuo 360 vidaları anakarta oturmuyor

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Selam.

ASUS Z690e anakartım var işlemci de 13900k. Sıvı soğutucu ryuo III 360 var bir türlü anakartın arkasındaki tutacağı monte edemedim. Kılavuzdaki gibi vidaları takıyorum fakat tam oturmuyor oynuyor yuvada. İzlediğim videolarda da bu şekilde montaj yapıyorlar fakat bendeki vidaları bir yere kadar sıkabiliyorum. Ekstra olarak görseldeki vidalar var. Parmağımla gösterdiğim 4 yerdeki vidalar ileri geri oynayabiliyor. Sizce hata nerede?

Dosya Ekleri

• IMG_1765.jpeg
    IMG_1765.jpeg
    115,6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1764.jpeg
    IMG_1764.jpeg
    158 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_1763.jpeg
    IMG_1763.jpeg
    116,9 KB · Görüntüleme: 9
Kurulum videolarına göre her şeyi doğru yapmışsınız. Soğutucu bloğu yerleştirip ortasından çizgi geçen vidalarla yerine sabitlemeniz gerekiyor şu an.
Sabitledim fakat oynuyordu. Braketi ters deniyorum şu anda. Anakart ile uyumsuz olma ihtimali az geliyor bana ama uyumlu değil mi?

Durumu şimdi çözdük ve açıkçası hiçbir videoda da bahsetmiyor kullanma klavuzunda da. Braketi ters çevirdik dediğim gibi ve hafifçe sıkmaya başladık. Akabinde fotoğraftaki gibi tam olarak sıkıldığında kendiliğinden pıt diye attı ve oynaşmıyor şu an. Görseldeki gibi ters taktım ve sıkmaya başladım işgili LGA yuvasından.

Dosya Ekleri

• IMG_1766.jpeg
    IMG_1766.jpeg
    118,3 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG_1767.jpeg
    IMG_1767.jpeg
    161,4 KB · Görüntüleme: 1

Yeni konular

Geri
Yukarı