Ryzen 1200 sistem ekran kartı tavsiyesi

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar Ryzen 3 1200 A320M'a Pro Max bir sistemim var, şu an eski ekran kartını kullanıyorum. Size sorum şu: Şimdilik R7 240 alıp daha sonra RX 570 mi almalıyım yoksa direkt GT 1030 veya RX 560 mı almalıyım?

Not: R7 240 1-2 yıl tatmin edicegini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Ryzen 3 1200 A320M'a Pro Max bir sistemim var, şu an eski ekran kartını kullanıyorum. Size sorum şu: Şimdilik R7 240 alıp daha sonra RX 570 mi almalıyım yoksa direkt GT 1030 veya RX 560 mı almalıyım?

Not: R7 240 1-2 yıl tatmin edicegini düşünüyorum.

RX 570 en iyi secenek gibi gozukuyor.

İşlemci yüzünden ekran kartı düşürmek aşırı mantıksız. RX570 alın, darboğaz falan yok kendim kullandım. Ağır online oyunlar oynuyorsanız olabilir ama onlar da rahatsız edecek derecede olmaz. 560 ile 570 arasında bayağı performans farkı var bu arada. 560 almak ölü yatırım olur.

İşlemci yüzünden ekran kartı düşürmek aşırı mantıksız. RX570 alın, darboğaz falan yok kendim kullandım. Ağır online oyunlar oynuyorsanız olabilir ama onlar da rahatsız edecek derecede olmaz. 560 ile 570 arasında bayağı performans farkı var bu arada. 560 almak ölü yatırım olur.
İşlemciye overclock yaptın mı kullanırken yoksa stok ayarlarda mı kullandın? Ben RX 570 sipariş verdim. İşlemci alacağım da R3 1200 12NM düşünüyorum, bazı arkadaşlar darboğaz olur dediler. Tereddüt ettim bende.

@aintadamnthingfunny
12nm stok hızda bile rahat besler merak etmeyin. Ben normal 14nm versiyonunu stok hızlarda RX570 ile kullandım ve çok iyi oynatıyordu. Hatta bilmiyorum neden ama işlemci katili BF V'de bile işlemci kullanımı %70'leri geçmemişti.

@aintadamnthingfunny
12nm stok hızda bile rahat besler merak etmeyin. Ben normal 14nm versiyonunu stok hızlarda RX570 ile kullandım ve çok iyi oynatıyordu. Hatta bilmiyorum neden ama işlemci katili BF V'de bile işlemci kullanımı %70'leri geçmemişti.
Anladım hocam. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı