Ryzen 1300X ve 1050Ti Anlık FPS Düşmesi

DuckEag

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba! Elimde R3 1300X ve 1050Ti var. RAM ise Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz modeli var. Anakartım ise MSI B350 PC Mate. Oyunlarda anlık FPS düşmesi oluyor. Her oyunda geçerli. BIOS güncel. Chipset sürücüleri yüklü. Bilgisayara temiz format da attım. Ekran kartı sürücüleri yüklü. Windows güncelleştirmelerini yaptım. BIOS üzerinden OC Genie'yi açınca sorunum çözüldü. 1 saat sonra tekrar denediğimde FPS yine anlık düşüyordu. İşlemci şu anda 3.7 GHz'de çalışıyor. BIOS'da SMT adında bir ayar varmış fakat bu ayarı bulamadım. Kapatınca sorun çözülebiliyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geç oldu biraz ama kusura bakmayın. Spama düşmüş. Cooler Master GX 650W kullanıyorum. MSI ile de görüştüm birkaç şey denettirdiler fakat çözülmedi.
@rtakak

Son düzenleme:
Yanlış düşünüyorsunuz. İnternet de çok benchmark var. Ayrıca en kötü grafikli oyunda bile yapıyor. Bu sistemin yapması normal değil.
@Recep Baltaş Yardımcı olabilir misiniz? :)

Son düzenleme:
Dediğinizi daha önce yaptım. Herhangi bir sorun gözükmüyordu.
Battlefield 1'de böyle bir sorun olmuyor. Çok ilginç.
NVIDIA denetim masasından güç seçeneğini yüksek performans yaptım Fortnite'da sorun düzeldi. Diğer oyunlarda halen devam ediyor.

Son düzenleme:
DDU ile ekran kartı sürücünü silip tekrar kurmayı denedin mi? Bende de GTA ve Fortnite oynarken çok oluyordu. DDU ile ekran kartı sürücümü silip tekrar kurunca düzeldi lakin ben AMD kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı