Ryzen 1300X ve GTX 1050 Ti Warzone düşük performans

İşletim sistemi
Windows 10

Caner"SAMURAİ"

Hectopat
Sistem bilgisi:
Ryzen 3 1300X.
MSI 1050 Ti 4 GB.
16 GB RAM.
B350M Gaming Pro.
Crucial P5 M.2 SSD.

Oyuna giriyorum ayarların hepsi en düşük fakat Discord'da sesler gidip gelmeye başlıyor benim sesim onlara gidiyor ama geç tepki veriyorlar. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Sistemin çok dengesiz işlemcin R5 3500 olması gerekirken 1300X RAM'in fazlalık kalıyor zaten Warzone 1050 Ti ile rahat oynanmaz ki ben bile zor oynuyorum GTX1650 Super ile.

Sistemi 2018'de toplamıştım o zamanlar bütçem buna yetmişti. Galiba bazı şeyleri yükseltme zamanı geldi.

Ya şimdi öyle bir şey değil Warzone zaten hiçbir zaman aman aman bir ün yayamadı çünkü adamlar çok ağır yaptılar oyunu ben arkada Discord açıkken ıkına ıkına oynuyorum öyle düşün belki de sorun sistemin değildir (her ne kadar yeterli olmasa dahi) bence başka oyunlar oynamayı dene RTX serisi bir kart ile Warzone rahat oynanır.

İşlemci yetersiz kalıyordur muhtemelen, 1300X'e geçici olarak 4GHz seviyesinde OC yapabilirsin. Eğer yine iş görmezse çoklu çekirdek performansı daha kaslı bir model işlemciye geçiş vakti gelmiştir, bu arada belleklerin çift kanal ve minimum 3000 MHz hızında çalıştığından emin ol, aksi takdirde Ryzen işlemcilerin gücü düşük frekanslı RAM'lerle frenlenebiliyor..

İşlemci yetersiz kalıyordur muhtemelen, 1300X'e geçici olarak 4GHz seviyesinde OC yapabilirsin. Eğer yine iş görmezse çoklu çekirdek performansı daha kaslı bir model işlemciye geçiş vakti gelmiştir, bu arada belleklerin çift kanal ve minimum 3000 MHz hızında çalıştığından emin ol, aksi takdirde Ryzen işlemcilerin gücü düşük frekanslı RAM'lerle frenlenebiliyor..
stok soğutucu ile görülebilicek değerler mi?

Geri
Yukarı