Ryzen 1500X RTX 2060 darboğaz olur mu?

Dar boğaz olunca oyunda gözle görülür ne oluyor bu kombinasyon da çünkü bende de aynı işlemci (r5 1500x) var ve RTX2060 almayı düşünüyorum 1660ti dandaha ucuz şu an vatanda o yüzden merak ediyorum bu fırsatı pek de kaçırmak istemem açıkçası bu yüzden merak ediyorum rahat rahat oyunu performansı hissederek oynayabilir miyim diye drop,kasma gibi şeylere katlanamam bunlar olur mu?
Performansa,FPS'e etkisi olmayacak çünkü az denilecek kadar bir darboğaz var. Takılma vs olacağını düşünmüyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence bunu izle.

Rtx 2060 kartını 2 ay sonra felan almayı planlıyordum. Ama ryzen 3000 serisi çıkıcakmış
Dar boğaz olunca oyunda gözle görülür ne oluyor bu kombinasyon da çünkü bende de aynı işlemci (r5 1500x) var ve RTX2060 almayı düşünüyorum 1660ti dandaha ucuz şu an vatanda o yüzden merak ediyorum bu fırsatı pek de kaçırmak istemem açıkçası bu yüzden merak ediyorum rahat rahat oyunu performansı hissederek oynayabilir miyim diye drop,kasma gibi şeylere katlanamam bunlar olur mu?

Aynı şeyi bende düşünüyorum. Ama ben 2 ay sonra alıcam. Eğer ryzen 3000 serisi çıkarsa 2060 ile birlikte ryzen 5 3600x alırım.
Aynı şeyi bende düşünüyorum. Ama ben 2 ay sonra alıcam. Eğer ryzen 3000 serisi çıkarsa 2060 ile birlikte ryzen 5 3600x alırım.
[/QUOTE]

Daha düşük bir ekran kartı almanıza sebep olacak kadar dar boğaz olmuyor diyelim. 45 değil de 43 bilemedin 41 FPS verir ki ben o kadar bile fark olacağını düşünmüyorum aşırı işlemci yüklü oyunlar olmadığı sürece.
Yanıt için teşekkürler fakat ne anlatmak istediğinizi anlamadım ve yanıtınızda soruma cevap bulamadım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı