Ryzen 1500X ve 1050 Ti sistem nasıldır?

R3 1200, i3 7100'e rakip olarak çıkarılmıştır. R3 1300X ise R3 1200'ün O.C edilmiş halidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem gayet güzel. Ancak imkan varsa kasa olarak daha üst seviye kasa alınmasını öneririm. Malum o kasanın kablolama işi biraz sıkıntılı :( bir de şirket izin verebilirse maksimum 100₺ fazla verip RAM’leri 3000MHz almanızı öneriyorum.

Corsair'in RAM'lari nasıl? Bir fikriniz var mı?

Birde kasanın kabloma işleri sıkıntılı derken ne demek istediniz son olarak kasanın boyutu hakkımda bir fikriniz var mı? Büyük bir kasa mı küçük mü?

Yani sizin kuracağınız sistem için yeterli ama ileride çıkacak olan teknolojileride düşününce kablolama kapasitesi düşük kalabilir. Corsair’in RAM’leri gayet kalitelidir. Bende Corsair almayı düşünüyorum. Zaten alınan RAM’ler genellikle Corsair ve Gskill oluyor.

Yani sizin kuracağınız sistem için yeterli ama ileride çıkacak olan teknolojileride düşününce kablolama kapasitesi düşük kalabilir. Corsair’in RAM’leri gayet kalitelidir. Bende Corsair almayı düşünüyorum. Zaten alınan RAM’ler genellikle Corsair ve Gskill oluyor.

Peki ileride kasayı değiştirsem bir sıkıntı olur mu?

Yok hocam sıkıntı olmaz. Ama yani sisteme öyle büyük kapsamlı bir upgrade yapmadıkça kasa değişmenin pek anlamı yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı