Ryzen 1500x ve GTX 1050 Ti FPS Düşüşleri

bahadır06

Decapat
Merhabalar, Vatan'dan 1.5 ay önce sistem topladım:
  • GTX 1050Ti OC
  • Ryzen 1500X
  • B350 Anakart
  • 8 GB 2400MHz
Sistemim CS:GO'da en düsük ayarlarda 100 FPS alıyorum ara ara 60 kadar düsüyor, LOL'de de gecerli. Bu ürünleri garantiye gönderdim ama herhangi bir sıkıntısı olmadıgını söylediler, bunun sebebi ne olabilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle CS:GO'yu en düşük değil, 1080P en yüksek ayarlarda test edin. Ben de aynı sisteme sahibim, tek farkı kullandığım RAM 3000 MHz ve ben CS:GO 1080P en yüksek ayarlarda ortalama 200 FPS alıyorum.

1050Ti düşük sistem gereksinimleri olan oyunlarda yüksek çözünürlükte daha iyi FPS verir. 1080p yüksek ayarlarda oynayın bir de bakalım.

Öncelikle CS:GO'yu en düşük değil, 1080P en yüksek ayarlarda test edin. Ben de aynı sisteme sahibim, tek farkı kullandığım RAM 3000 MHz ve ben CS:GO 1080P en yüksek ayarlarda ortalama 200 FPS alıyorum.
En yüksek ayarlarda şu an 50 60 FPS ama ateş etmeye başlayınca çok kasıyor.
1050Ti düşük sistem gereksinimleri olan oyunlarda yüksek çözünürlükte daha iyi FPS verir. 1080p yüksek ayarlarda oynayın bir de bakalım.
Daha kötü durumda şu anda kasmaktan oynanmıyor oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var kaç GB RAM kullanıyorsun. GTX 1060 6GB Ryzen 5 1600 kullanıyorum ayar yükseltsem de FPS artmıyor hatta düşüş yaşıyor.

Ryzen ile APU'da MHZ'in yüksek olması bariz önem arz ediyor. Ryzen sistem toplayacaklar için öncelik MHZ yüksekliği olmalıdır. Yüksek frekanslı bellekler ve Ryzen uyumu arasında azımsanmayacak bir fark var. FPS ile bitmiyor. İşlemci kullanımında da gözle görülür bir değişim yaratıyor. Ryzen işlemciler 2xxx MHz RAM ile tam performanslı çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı