Ryzen 1600 AF sistemden oyuncu laptopa geçmeye değer mi?

Bütçe
20000

Weeping Angel

Hectopat
Sistem:
AMD Ryzen 5 1600 12 NM
MSI A320M PRO-E
Corsair Vengeance LPX 2x8 GB 3000MHz
Gigabyte GTX1650 Super Windforce 4GB
Corsair Spec-Delta 550w 80+ Kasa

RTX 3060'lı bir oyuncu laptopa geçmeyi düşünüyorum.
Şimdi ben yazılımla uğraşıyorum, arada Photoshop, Illustrator falan kullanmam gerekiyor ama çok ağır işlemler yapmıyorum bu yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Ağır oyunlar da oynamak istiyorum Elden Ring, Warzone, Cyberpunk 2077, AC serisi gibi.

Yaklaşık 8-9 bin bütçem var, üstüne bu sistemi satarak(fiyatı ne olur bilmiyorum) 3060'lı bir laptopa geçmeye değer mi?
Aşağıdaki laptop dışında tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?
Lenovo IdeaPad Gaming 3 AMD Ryzen 5 5600H 16GB Ram 1TB M2 SSD RTX3060 Freedos 15.6"

Son düzenleme:
Linkteki laptop işlemci olarak da ekran kartı olarak da çok daha güçlü ama büyük monitörden 15.6 inç ekrana geçince bir garip hissediyor insan.

Linkteki laptop işlemci olarak da ekran kartı olarak da çok daha güçlü ama büyük monitörden 15.6 inç ekrana geçince bir garip hissediyor insan.
Ekran boyutu çok önemli değil, 15.6 inç yeterli benim için.
Donanım olarak linkteki laptop daha üstün tabi ama laptop olduğu için güvenemiyorum.

Technopat Monster Tulpar T7 v25.1 incelemesini izledim hem performans hem sıcaklık açısından benim masaüstünden daha iyi görünüyor.

Monster markasına falan bulaşmayın hocam, en iyisi işlemcinizi 3700, 3700X ile güncelleyin, ekran kartını da 6600XT ile güncelleyin çok iyi bir sisteme dönüşür.

Monster markasına falan bulaşmayın hocam, en iyisi işlemcinizi 3700, 3700X ile güncelleyin, ekran kartını da 6600XT ile güncelleyin çok iyi bir sisteme dönüşür.

AMD ekran kartlarına çok sıcak bakmıyorum. Ayrıca DLSS teknolojisini de kullanabilmek istiyorum.
Bu modelde Monster sadece logoyu basımış sanırım. Kasa MSI, klavye SteelSeries.

Yeni konular

Geri
Yukarı