Ryzen 1600 AF sisteme kule tipi işlemci soğutucu önerisi

MuratÖzerik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
  • Ryzen 1600 AF 12nm işlemci
  • ASUS Prime A320M-F anakart
  • ASUS Dual RX580 8 GB ekran kartı
  • XPG Gammix D30 2×8 GB RAM
  • Toshiba 240 GB SSD
  • Zalman S3 kasa
  • FSP Hydro 500W 80+ PS
Böyle bir sisteme sahibim. Çok ağır oyunlar oynamıyorum ama işlemcinin stok fanını da kullanmak istemiyorum. Bu yüzden sizden kule tipi soğutucularla ilgili fikir almaya geldim. Aklımdaki ve kafama yatan model bu:
  • Arctic Freezer 34 eSports Duo Intel/AMD kırmızı CPU soğutucu
Sizce işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
  • Ryzen 1600 AF 12nm işlemci
  • ASUS Prime A320M-F anakart
  • ASUS Dual RX580 8 GB ekran kartı
  • XPG Gammix D30 2×8 GB RAM
  • Toshiba 240 GB SSD
  • Zalman S3 kasa
  • FSP Hydro 500W 80+ PS
Böyle bir sisteme sahibim. Çok ağır oyunlar oynamıyorum ama işlemcinin stok fanını da kullanmak istemiyorum. Bu yüzden sizden kule tipi soğutucularla ilgili fikir almaya geldim. Aklımdaki ve kafama yatan model bu:
  • Arctic Freezer 34 eSports Duo Intel/AMD kırmızı CPU soğutucu
Sizce işimi görür mü?
Zaten Artic 34 Duo önerecektim ki onu yazmışsınız. Kendim de kullanıyorum mükemmel bir soğutucu. R5 2600 işlemcim stres testlerinde bile 50 dereceyi görmüyor 😀

Kasaya sığacağından eminsen iş görür belki MSI Core frozer e de bakabilirsin.

Boyutlarına baktım sığar gibi duruyor bilen arkadaşlar varsa sığar sığmaz bilgi verirlerse sevinirim. 😊
Stok fanı neden kullanmak istemiyorsunuz?
Stok fanlara karşı antipatim var biraz 😊
Zaten artic 34 Duo önerecektim ki onu yazmışsınız. Kendim de kullanıyorum mükemmel bir soğutucu. R5 2600 işlemcim stres testlerinde bile 50 dereceyi görmüyor 😀

Teşekkür ederim çok beğeniyordum bayada araştırdım en son Technopat ailesine de sorayım dedim ve cevabımı aldım hemen siparişini veriyorum 😊

Boyutlarına baktım sığar gibi duruyor bilen arkadaşlar varsa sığar sığmaz bilgi verirlerse sevinirim. 😊

Stok fanlara karşı antipatim var biraz 😊
Kasan 16CM uzunluğunda soğutucu destekliyorsa uyar.

Bu arada işlemci stok fanla oyunlarda 70 derece oluyor. Stres testinde 78 derece civarında oluyor. Kıyas açısından yazayım dedim.

Geri
Yukarı