Ryzen 1600 için hangi ekran kartını kullanmalıyım?

Cem Argun

Hectopat
Başlıkta olduğu gibi bana en uygun ekran kartını önerirseniz sevinirim. Aklımda bir bir fikir oluşmasını istiyorum. Sitemim aşağıdaki gibi. 2.000 TL'ye kadar bütçem var.

MSI A320 m Pro VH Plus.
8 GB 3000 MHz.
AMD Ryzen 1600.
750 Watt.
AOC 21.5" G2260VWQ6 1MS 75Hz FreeSync.

1050 Tİ imkansız almam sırf daha yüksek kullanmak için cebimdeki son paraya kadar verdim. 1600 aldım 6 çekirdekli neredeyse 2600'e yakın bir performans veriyor.Düşüncem 1660 Tİ ve 2060 peki kullanan arkadaşlar ben öyle 2k 4k takıntılı değilim ayriyeten ekranım 1080p benim için akıcılık önemli 60 fps üstü alırsam kahvemi alıp oynarım oyunu zevkle yani darboğaz gibi şeyler olmaz dimi?

Usta bu kart hakkında bilgim yok ama sen kullanıyorsun bu kart mesala hangisine denk ekranımda Fresync ya işlemcide AMD ileride bellekleride çift kanal yapıcam çok güzel öneri yapmışsın beni biraz daha bilgilendirsen zahmet olmaz ise mesala Star Wars Jedi'de oyunu ultrada rahat oynarmıyım?
Madem öyle rx570 bile yetebilir size bence ben de hardcore bi oyuncu değilim rx570 r 5 1600 ve rx570 kullanıyorum tek fark 8x8 ram ama ne kadar fark eder bilmiyorum, 80 fps den aşağı görmedim daha çok şükür :)

1050 Tİ imkansız almam sırf daha yüksek kullanmak için cebimdeki son paraya kadar verdim. 1600 aldım 6 çekirdekli neredeyse 2600'e yakın bir performans veriyor.Düşüncem 1660 Tİ ve 2060 peki kullanan arkadaşlar ben öyle 2k 4k takıntılı değilim ayriyeten ekranım 1080p benim için akıcılık önemli 60 fps üstü alırsam kahvemi alıp oynarım oyunu zevkle yani darboğaz gibi şeyler olmaz dimi?

Usta bu kart hakkında bilgim yok ama sen kullanıyorsun bu kart mesala hangisine denk ekranımda Fresync ya işlemcide AMD ileride bellekleride çift kanal yapıcam çok güzel öneri yapmışsın beni biraz daha bilgilendirsen zahmet olmaz ise mesala Star Wars Jedi'de oyunu ultrada rahat oynarmıyım?

Bende Freesync 144mhz monitör var. FHD Ultra ayarlarda çoğu oyun 100 FPS altına düşmüyor. Star Wars oynayacaksan bu ayarda bir kart almanda fayda var ama piyasada sıfır Vega 56 kalmamış. Bütçeni biraz daha artırıp 2400TL civarına RX 5700 alabilirsin. Ryzen 5 1600 12nm ise darboğaz olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı