Ryzen 1700 RX 480 PC açılmıyor

dümenci

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar bugün ETS 2 oynamak için PC'ye geçtim ama tuşa bastığımda hiçbir reaksiyon yoktu. Geçen haftada aynı sorun olmuştu. Uzay kurulum yaptığımda PC açılmıştı. Tekrar kasaya topladım sorunsuz çalışıyordu. Bugün yine çalışmadı. PSU kontrolü yaptım yanında gelen aparatla kısa devre ile çalıştırdım sorun yok. Uzay kurulum anakartın RGB aydınlatması yanıyor. Kasanın güç swict tuşu bozuk olabilir ihtimali ile tornavida ile çalıştırmaya çalıştım yine olmadı. Akşam üzeri uzay kurulum yapacağım tekrardan. Anakartta açma tuşu olmadığından tornavida ile yapıyorum. Eğer çalışmazsa sorun anakartta mıdır? BIOS pilini vs çıkarttım resetledim her şeyi denedim olmadı. Uzay kurulum ile de olmazsa sorun büyük bir ihtimal anakartta diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum acaba?
AMD Ryzen 1700.
ASUS Prime X370 PRO.
Sapphire RX 480 8 GB.
Hyper X furry 2x8GB 2333 MHz.
Sistemim böyle.

Eğer sorun anakartta ise işlemcim ile uyumlu yeni nesil anakart almayı düşünüyorum. Yeni nesil AM4 anakartı 1. nesil Ryzen ile çalıştırabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı