Ryzen 1700 ve GTX 1070 sistem

Muhammed Baş

Hectopat
Yer
Hadımköy/Arnavutköy - İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Pazartesi siparişini vereceğim sistemin. Herhangi yorumu veya önerisi olan lütfen çekinmesin ekran kartının kampanyası bittiğinden biraz gecikmeli alacağım geldiğinde testleri resimleri ekleyeceğim. Parçaları şu şekildedir;

-Güç kaynağı şu modelle değiştirilmiştir:

CORSAIR CP-9020103-EU CX650M v3 650W 80+ Bronze

Dosya Ekleri

• gfsfsddgfs.PNG
    gfsfsddgfs.PNG
    40,4 KB · Görüntüleme: 218
  • dfdfdf.PNG
    dfdfdf.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta çok aşırıya kaçmışsın. Gigabyte GA-AB350M Gaming 3 modeli çok iyidir ve seçtiğin modelden çok daha ucuzdur. Bellekleri de G.Skill Ripjaws V DIMM olarak alırsan yine hiçbir kaybın olmaz ve hatta 200 TL cebine kalır. Ekran kartı olarak ejderha yerine GALAX gibi alternatiflere yönelirsen 300-350 TL daha cebine kalır ve performans açısından yine hiçbir kaybın olmaz, artan paralar ister sana kalır ister SSD yükseltirsin, ister HDD takarsın, ister GTX 1080 alırsın.

Anakartta çok aşırıya kaçmışsın. Gigabyte GA-AB350M Gaming 3 modeli çok iyidir ve seçtiğin modelden çok daha ucuzdur. Bellekleri de G.Skill Ripjaws V DIMM olarak alırsan yine hiçbir kaybın olmaz ve hatta 200 TL cebine kalır. Ekran kartı olarak ejderha yerine GALAX gibi alternatiflere yönelirsen 300-350 TL daha cebine kalır ve performans açısından yine hiçbir kaybın olmaz, artan paralar ister sana kalır ister SSD yükseltirsin, ister HDD takarsın, ister GTX 1080 alırsın.
Anakart için alternatiflerine bakmaya pek zamanım olmadı memnun olan arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine seçtim.Şimdi ise GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 modelini seçtim.
Ramleri ise cl15 ve 3200 mhz olduğu için seçtim. Ryzen de ram frekanslarının performansa etkisi olduğunu bildiğim için yüksek tutmak istedim.
Ekran kartı içinde haklısınız sadece ejderhaya verilmez o kadar para fakat inventusun 12% lik bir indirimi mevcuttu o yüzden seçmiştim haftasonu tekrar kampanyalarının olacağını öğrendim o yüzden bekliyorum.Hdd elimde mevcut olduğundan eklemedim. Çok fazla parçalardan kısmadan çok da abartmadan bir sistem kurmak istiyorum.

Tam bütçe nedir?
Bütçe olarak da kasaya 6.500 gibi bir meblağ ayırdım.

Sistem güzel olmuş. Yalnız ben Corsair CX serisini önermiyorum. Yük altında rahatsız edecek kadar cızırtı yapabiliyorlar. Onun yerine FSP Hydro 600W +80 veya Evga 650 BQ öneririm.

PSU konusunda öneriniz için çok teşekkür ederim hocam. FSP HD700 olan modelini seçtim ilerde sisteme birşeyler daha ekleyeceğim.Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Bu arada sistemi toptan inventustan hazır toplanmış olarak alacağım.

Siparişimi verdim sistemim geldiğinde yeni konu açarak linkini eklerim. Bol bol resim ve elimde mevcut olan oyunların testlerini de istenildiği takdirde açacağım konuda paylaşacağım. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• bcvbcxc.PNG
    bcvbcxc.PNG
    36 KB · Görüntüleme: 157
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı