Ryzen 1700 ve RX 580 sistem toplama

Farklı yere bakabilirsin istanbul içi inventus mesela topladığın sistemden daha kaliteli kasa PSU
Bütçeni çok az daha arttırırsan yukarıdaki sistemi al derim. Senin gösterdiğin sistemle aradaki performans farkı %60'a yakın.
Kusura bakmayın cevap yazamadım çok yoğun bir gün geçirdim yazdıklarınızı görme şansım olmadı aldığım sistem şöyle

RX 590 Sapphire nitro
Ryzen 5 2600
MSI B350 PC MATE ATX anakart
Adata 16 GB ram
Cooler master 600 watt PSU
Cooler master mb511 kasa

İşlemci kasa PSU ve anakartı vatandan aldım ekran kartı ve Rami itopyadan aldım toplamda bana 5.600 gibi bir fiyata mal oldu.Ancak vatan bilgisayar sadece kendisinden alınan malzemeleri montajlıyormuş ekran kartını ve Rami kendim takmak zorundayim.Birde anakarta güncelleme vesayre yapmaya gerek var mıdır ?

Kusura bakmayın cevap yazamadım çok yoğun bir gün geçirdim yazdıklarınızı görme şansım olmadı aldığım sistem şöyle

RX 590 Sapphire nitro
Ryzen 5 2600
Adata 16 GB ram
Cooler master mb511 kasa

İşlemci kasa PSU ve anakartı vatandan aldım ekran kartı ve Rami itopyadan aldım toplamda bana 5.600 gibi bir fiyata mal oldu.Ancak vatan bilgisayar sadece kendisinden alınan malzemeleri montajlıyormuş ekran kartını ve Rami kendim takmak zorundayim.Birde anakarta güncelleme vesayre yapmaya gerek var mıdır ?
Yazık olmuş paranıza.
Konuya gelirsek, B350 bir anakartı 2000 serisi bir işlemci ile kullanmak için 1.nesil bir işlemciyle bios güncellemesi yapmalısınız.Ancak bilmiyorsanız yapmanızı önermem.

RX 590 Sapphire nitro
Ryzen 5 2600
Adata 16 GB ram
Cooler master mb511 kasa

Evet biraz paranıza yazık olmuş sanki :( Anakarta güncelleme atmak zorundasınız, elinizde 1. nesil Ryzen işlemci yoksa aldığınız Vatan'a gidip, BIOS güncellemesi yapmalarını isteyin, büyük ihtimalle yardımcı olacaklardır.

İşlemci şuan 1300TL'ye satılıyor, eğer o parayı verdiyseniz biraz tuzlu olmuş ben aynı işlemciyi 1070TL'ye almıştım. Öte yandan aldığınız PSU eğer BU ise bende düşünüyordum ancak sesli çalıştığına dair birkaç yorum okudum ve vazgeçtim ki o da biraz pahalıya gelmiş. O paraya farklı markalardan daha büyük güç kaynakları alınabilirdi.
İnventus sitesi acaba kasayı hazırlayıp mi gönderiyor yoksa biz mi montaliyoruz
Montaj seçeneği var diye biliyorum.

İnventus sitesi acaba kasayı hazırlayıp mi gönderiyor yoksa biz mi montaliyoruz
Hazırlayıp gönderiyor sadece ekran kartı takılmıyor diye biliyorum herhangi bir kırılma vs olmasın diye. O da zaten basit 1 kablo bağlantısı ve yerine montaj.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı