Ryzen 1800X Sistem İçin SSD tavsiyesi

295833

Hectopat
2 Sene önce yeni bilgisayar topladım. Ama gün geçtikçe yavaşlamalar başladı belki SSD alırsam düzelir ama ilk SSD alışım olacak SSD tavsiyeniz var mı? Sistem özelliklerim: Prime B450M-K 16 GB DDR4 RAM 1TB harddisk GTX 1050 Ti AMD Ryzen 1800X.

Bilgisayar açılışları, oyun açılış & loading sürelerinde gözle görülür farkı iliklerinize kadar hissedersiniz. Buyrun.

2 Sene önce yeni bilgisayar topladım. Ama gün geçtikçe yavaşlamalar başladı belki SSD alırsam düzelir ama ilk SSD alışım olacak SSD tavsiyeniz var mı? Sistem özelliklerim: Prime B450M-K 16 GB DDR4 RAM 1TB harddisk GTX 1050 Ti AMD Ryzen 1800X.
Vazgeçmeziniz SSD olsun artık her PC'ye lazım.

Bu yavaşlamalar disk kaynaklı olmayabilir. Sistemizde çöp dosyaları temizleyin, gerekiyorsa fiziksel temizlik yapın ve windows'u güncel tutun.

Ekran kartı o işlemciye düşük kalmış. Ayrıca o işlemci ile sıvı soğutma kullanın. Ben ekran kartı olarak aynı işlemci ile 2080 Ti kullanıyorum. Siz de SSD den sonra ekran kartı upgrade yapın. İlk defa kullanacaksınız kaliteli kullanın, hızlı olan M.2 kullanın.
Corsair Force MP510 240GB 3100/1050 MB/s 3D TLC NAND M.2 SSD Disk CSSD-F240GBMP510 - incehesap.com Anakartın M2 desteği var sorunsuz kullanabilirsiniz. Ayrıca yavaşlaması sadece HDD kaynaklı değil temiz Windows 10 1909 kurulumu iyi gelir lakin SSD gelince ona kurun.

Bilgisayar açılışları, oyun açılış & loading sürelerinde gözle görülür farkı iliklerinize kadar hissedersiniz. Buyrun.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı