Ryzen 2200G için Kaç GB RAM Gereklidir?

Malesef, 2 GB takman mümkün değil. Ryzen 3 2200G'nin desteklediği anakartların hepsi DDR4 destekli. Haliyle en az 4 GB takabilirsin. Ama ekran kartı kullanacaksan ve kullanmayacaksan en az 8 GB DDR4 3000 MHZ ram kullanmanı öneririm.

Kaç verirsen ver, zaten ihtiyaç duyduğunda fazlasını kullanıyor :)
8GB ram varsa 512MB verebilirsin. 16GB ram varsa 1GB yeterlidir. Bazı oyunlar oyun açılmadan sistem taraması yaptığı için az ram verdiğinde açılmayabilir.

Malesef, 2 GB takman mümkün değil. Ryzen 3 2200G'nin desteklediği anakartların hepsi DDR4 destekli. Haliyle en az 4 GB takabilirsin. Ama ekran kartı kullanacaksan ve kullanmayacaksan en az 8 GB DDR4 3000 MHZ ram kullanmanı öneririm.
En az 4 GB DDR4 takabilirsin ve sadece Windows 10 veya Linux kullanmak zorundasın. 8 GB bile zar zor yetiyor.

Arkadaş adanmış VRAM'den bahsediyor 😁

Zaten ekran kartı alırsam GT 1030 ya da GTX 1050 düşünüyorum. İkisinde de 2 GB VRAM var. 2 GB Vega 8e versem 6 GB bana yeter herhalde.
O iki ekran kartı da yetersiz kalıyor. RX 570 gibi kartlar daha ucuz ve daha performanslı. Bana da yetersiz geldiği zamanlar oluyor 1050 TI ın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı