Ryzen 2200G sistem açılmıyor

prophed

Hectopat
Selamlar elimde sıfır kutulu alınmış Ryzen 2200G mevcut. Gigabyte A320M-H modelli anakartıma doğru bir biçimde taktım hatta anakartı almadan önce siteden Support'a baktım benim işlemcimi desteklediğine eminim. Zaten AM4 soket.

Sonra 550W güç kaynağımı da kullanarak kasamın içine sistemi topladım. Arkadaşımdan ödünc aldığım HyperX 8 GB DDR4 RAM'i de RAM yuvasına taktım.
Power Switch baglantısı için şema verilmemişti doğrı oldugunu tahmin ettiğim biçimde taktım ve bilgisayar açma tuşuna bastım herhangi bir tepki alamadım 😖 sonra dedim ki acaba PSU'da mı problem? Cıkarttım 1 ataç yardımıyla kısa devre yaptım çalıştı. Sorun ne olabilir Switch'lerimi yanlış taktım da start verdiremedim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosla alakalı olduğunu sanmam am4 anakartlar bütün işlemcileri destekler genelde. Büyük ihtimalle kablo bağlantılarında hata yaptınız ki hiç tepki almadığınızı söylüyorsunuz.

Gigabyte A320M-H nin switch şemasını bulmam gerekiyor anakartın içinde normalde kağıtda yazması lazımken yok. anakartın üstüne yazmışlar pwr res diye ama orada minnacık okunmuyor pek. bakalım ya ne olacak bende bilmiyorum
Baglantılarım bu şekilde ve ben bunların yanlış olduğuna pek inanmıyorum daha öncede sistem toplamıştım hep boyle yapılıyordu
Acaba arkadaşdan aldıgım rammi bana uymadı dicem yoo hepsi aynı ki frekans desen benim anakartta 3000 bile çalışıyor anlamadım gitti

Dosya Ekleri

• 58C1D5F1-2569-4287-A0C1-97E984270272.jpeg
    58C1D5F1-2569-4287-A0C1-97E984270272.jpeg
    508,8 KB · Görüntüleme: 33
  • AD1F79C5-6786-45A3-8E7B-E111FA3B876B.jpeg
    AD1F79C5-6786-45A3-8E7B-E111FA3B876B.jpeg
    650,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Anakartın bağlantıları yapılmış halinin her tarafını görebileceğimiz şekilde fotoğrafını çekip atın, bir bakalım belki gözden kaçan bir nokta vardır. Power SW bağlantısının normalde artı ve eksi şeklinde olması gerekiyor. Birinde artı diğerinde eksi yazmıyor mu sizin kasadan gelen kablolarda?

BİOS'la RAM'le alakası yok zaten bu durumun hiç ateşleme yapmıyor sistemin. Manuel tetiklediğinde ise yapıyor kabloları doğru taktığına eminsen POWER tuşun arzalı veya POWER'dan gelen kablo arızalı RESET düğmesi var ise onun kablosunu POWER'a takarak deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı