Ryzen 2200G sisteme 8GB RAM yeter mi?

Bodur96

Decapat
Mehraba oncelikle Ryzen 2200 sistem almayı düşünüyorum APU olarak kullanmayi planlıyorum butcem 16GB RAM almaya yetmiyor. Bu yuzden çift kanal 8GB RAM 3000Mhz kullanmak durumundayim. APU olarak kullandiğimda bana 6GB RAM kalacak 720p (normal-high), 1080p (low) çozunurluğunde COD WW2, PES, FIFA, BF1 ve 5, NFS Payback gibi oyunlari oynayacağım. Sizce 8GB RAM beni 1 sene gibi goturur mu? Sonra anakartla beraber 16GB yukselteceğim ekran karti takviyesiyle beraber yorumlarinizi bekliyorum.

Günümüzün oyunları için 8 GB RAM yetersiz kalmaya başladı. Bir sene götürür ama en kısa zamanda 16 GB yapmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca ekran kartı tavsiyesi için bütçe belirtin.

Bf 1 oynayamazsın baya zorluyor hele ki Bf 5 imkansız gibi bir şey. Ben RX 570 siparişini bugün verdim.

Eğer böyle bir şey yapacaksanız anakartın 4 slotlu olmasına dikkat edin. Çünkü artık 8 GB RAM yetersiz kalıyor. İdareten kullanabilirsiniz yani.

LoL gibi oyunlar hariç, günümüz özellikle online oyunların hemen hepsinde sıkıntı yaşatır 6 GB RAM. BF5 gibi pahalı oyunlara sahip değilsen eğer önce RAM, sonra müsait oldukça oyun alman daha iyi olur sanki.

LoL gibi oyunlar hariç, günümüz özellikle online oyunların hemen hepsinde sıkıntı yaşatır 6 GB RAM. BF5 gibi pahalı oyunlara sahip değilsen eğer önce RAM, sonra müsait oldukça oyun alman daha iyi olur sanki.
Belirttigim oyunları daha onceden satin aldim ancak ben online oyun oynamayi sevmediğim için hikaye modu oynayacağım testlere baktiğimda yeterli gorunuyor 1 sene sonra yukseltirim zaten.
Bf 1 oynayamazsın baya zorluyor hele ki Bf 5 imkansız gibi bir şey. Ben RX 570 siparişini bugün verdim.
Gorduğum testelerde 1080p low 30-40 fps arası bir performans veriyor ben 720p oynayacağım için sorun olmaz ancak rx 570 ile ryzen 2200g darboğaz yapiyor diye biliyorum oc basmak bu fiyatta bir işlemciye ne kadar sağlikli bilmiyorum.
Günümüzün oyunları için 8 GB RAM yetersiz kalmaya başladı. Bir sene götürür ama en kısa zamanda 16 GB yapmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca ekran kartı tavsiyesi için bütçe belirtin.
Tesekkur ederim oncelikle yukarida belirttigim turdeki oyunlari 8gb ram ile oynatirsa sorun olmaz sonradan yukselticem zaten ekran kartı için rx 570 veya nvidia 1150 ti cikacak diye duymuştum dusuncelerim bu iki kart uzerine.

Son düzenleme:
Gorduğum testelerde 1080p low 30-40 fps arası bir performans veriyor ben 720p oynayacağım için sorun olmaz ancak rx 570 ile ryzen 2200g darboğaz yapiyor diye biliyorum oc basmak bu fiyatta bir işlemciye ne kadar sağlikli bilmiyorum.
RX 570 için o.c yapmana gerek yok işlemci besleyebiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı