Ryzen 2200G stok soğutucu ile Overclock yapmak

Jusword

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, Asus Prime B350M-K anakartım var işlemcim Ryzen 3 2200G. BIOS'tan "Asus Optimal" seçeneğini seçtim ve hızı 3850 voltajı 1.4 yaptı. Sizce bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan ile overclock denemeni tavsiye etmiyorum. Yapsan da çok üst bir overclock olmayacaktır. Önce Ryzen Master, CPU-Z ve AIDA64'ü kur. Ardından BIOS'tan 3.8GHz'e çekmeyi dene. Yani 38.00 yaz fakat voltaj kısmını elleme, autoda kalsın.

Sonrasında CPU-Z'dan işlemci değerlerini burada paylaş. Ryzen Master'dan da boşta ve yükteyken sıcaklık değerlerini paylaş. Ek olarak en önemlisi de AIDA64'te yaklaşık 30 dakikalik stress testi yapıp, görüntüsünü burada paylaş dostum. Sonrasına bakarız.

Stok fan ile overclock denemeni tavsiye etmiyorum. Yapsan da çok üst bir overclock olmayacaktır. Önce Ryzen Master, CPU-Z ve AIDA64'ü kur. Ardından BIOS'tan 3.8GHz'e çekmeyi dene. Yani 38.00 yaz fakat voltaj kısmını elleme, autoda kalsın.

Sonrasında CPU-Z'dan işlemci değerlerini burada paylaş. Ryzen Master'dan da boşta ve yükteyken sıcaklık değerlerini paylaş. Ek olarak en önemlisi de AIDA64'te yaklaşık 30 dakikalik stress testi yapıp, görüntüsünü burada paylaş dostum. Sonrasına bakarız.
Teşekkürler fakat sıvı soğutucu aldığım zaman overclock yapacağım. Fakat aklımda bir soru var, bu voltaj değerini neye göre arttırıyoruz?

Biraz eskimiş konuya ekleme yapıyorum fakat yeni konu açmak istemedim. Bu testi AIDA64 yerine Prime95 ile yapamaz mıyım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı