Ryzen 2400G sisteme mATX anakart önerisi

Deatheist

Hectopat
Öncelikle merhabalar,

ileriye dönük RGB APU bir sistem toplamaya karar verdim. Çok fazla araştırdım ama sistemdeki kasaya uygun RGB fanları vb. kontrol edebileceğim mATX bir anakart bulamadım hala seçim konusunda kararsızım acaba kasayı mı değiştirsem? Toplayacağım sistemin güzel görünmesi benim için çok önemli. Görüşlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum sistemi en geç 1 aya İtopya'dan sipariş vereceğim.

Sistemi ekran kartı ile toplamayı düşünmüyorum sonradan güçlü bir ekran kartı ekleyeceğim.

Sistem:

İşlemci: www.itopya.com/amd-ryzen-r5-2400g-soket-am4-36ghz-6mb-onbellek-65w-4-cekirdek-vega-11-gpu-islemci/
Anakart: X370 veya X470 bir anakart
RAM: www.itopya.com/adata-xpg-spectirix-d41-8gbx2-3200mhz-dual-ddr4-rgb-red-gaming-pc-ram/ Fiyatı düşürmek için 2x4GB 3200MHz farklı bir RAM de seçebilirim.
Kasa: www.itopya.com/cooler-master-masterbox-q300-rgb-usb-30-pencereli-kasa/ Duruma göre bu kasa yerine www.itopya.com/cooler-master-masterbox-lite-5-rgb-pencereli-midtower-siyah-kasa/ bu kasayı da tercih edebilirim.
PSU: www.itopya.com/cooler-master-masterwatt-650w-80-plus-bronze-aktif-pfc-120mm-fanli-psu/
Depolama: Elimde 480GB Sandisk Ultra II SSD var onu kullanacağım.
GIGABYTE GA-AX370M-Gaming 3 X370 çipsetine sahip mATX olarak sadece bu anakartı bulabildim.
Gigabyte'ın sitesinden araştırdığımda RGB Fusion ile ilgili herhangi bir bilgiyle karşılaşamadım acaba bu anakartı alırsam Gigabyte'ın RGB Fusion özelliğini kullanabilir miyim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı