Ryzen 2400G ve RX 580 sistem donma sorunu

• Konuyu başlatan Jeok
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

Jeok

Hectopat
Daha fazla  
Parça parça bir sistem topladım, sorunlarım bitmek bilmiyor. Varsa bir fikriniz söyler misiniz?
Sistem;
  • Ryzen 2400G (OC 3.9 çalıştırıyorum)
  • Shappire Nitro+ RX 580 8 GB (sonradan alındı)
  • Corsair 2x8 16 GB 3000 MHz CL15 RAM
  • MSI B350 PC Mate anakart
  • Segate 7200rpm HDD
  • Kingston 128 GB UV400SAC
  • Asus VG245HE 1ms 75Hz

Bilgisayarımda ısınma sorunu yok, işlemci kullanımında darboğaz da yok.
  1. Bilgisayarımı aldığımdan beri anlık 1 saniye takılma oluyor. Hoparlöre dırrrt takılma sesi de geliyor. Daha çok videolarda ya da üst üste işlemlerde oluyor bu.
  2. Performans sorunu yaşıyorum, vermesi gereken performansı vermiyor.
  3. Oyunlarda 40-50 FPS'de sanki 15-20 FPS alıyormuşum gibi kasıyor. Arada bir anlık FPS düşmesi oluyor.
  4. MSI Afterburner'da ekran kartı kullanımı sürekli düşüyor çıkıyor. 100 oluyor bir anda 0'a düşüyor.
  5. FIFA 19'da BF1'de falan o ara sahnelerde videolu olan sahnelerde çok kasıyor lakin oyun için çok iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu 600W ve 80+ sertifkalı. Bu sistem 600W çekemez. RX580'in TDP'si 185 Watt hadi 200 çekti diyelim. İşlemci O.C'lu kendimden örnek vermem gerekirse 1500X 4.0Ghz'de tam yükte 96Watt çekiyor. Buda abartıyorum 100W çeksin. Hadi geri kalan parçalarda 150Watt çeksin abarta abarta 500Watt yapar. Psu yetersizliği kesin olmayabilir. Güç kaynağınızın tam modeli nedir ?

Monitörden olabilir bence. O sisteme o monitör yakışmamış. Eğer hz değerinin çok üstünde FPS alıyorsanız yırtılmalar ve bazen takılmalar olabiliyor.

Açıkçası ben işlemciden şüpheliyim başka sorunlarımda vardı ekran kartı takınca düzelmişti cinebench de felen perfonmas sorunu yok lakin videolarda sıkıntı yaşıyodum genelde

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı