Ryzen 2600 alınmalı mı yoksa Ryzen 3600 beklenmeli mi?

Ryzen 5 2600 1048TL şimdi alınmalı mı yoksa Ryzen 3600 beklenmeli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    25
  • Anket kapandı .
Merhaba arkadaşlar hazır KDV indirimi gelmişken sizde 1048TL'ye şu an alınmalı mı? Yoksa Ryzen 3600 3 ay beklenmeli mi? Aralarında 250TL'lik bir fiyat farkı tahmin ediyorum da kararsızım bir yandan da yeni işlemciler anakartıma uyum sağlar mı onu da bilmiyorum. İşlemci de yok laptoptan idare ediyorum. Sistemim:
  • MSI B450 Pro M2
  • Sapphire RX 570 Nitro+ 4GB
  • G.Skill Aegis 16GB dual 3000MHz
  • Aerocool Kcas 600W 80+

Bana sorarsan bekle. Neden mi? Şu anda 2400G kullanıyorum, tamam işlem gücü bakımından 1600 kadar güçlü değil fakat oyunlarda bana benzer FPS değerlerini sağlıyor, hemde hat sayısı x8 olmasına rağmen. Ben bir ara 2400G'yi satıp 2600 veya 2600X'e terfi etmeyi düşündüm fakat sistemim az bir şey daha güçlü olacak diye 500-600 lira vermek mantıklı gelmedi, 2. elde de nedense hiç 2600 ve üzeri bir işlemciyi mantıklı bir fiyata bulamadım. 2.el Satan adamlar genelde sıfırına yakın fiyatlar istemiş. Bu durumda en mantıklısı beklemek dedim kendim için, 3. Nesil Ryzen 'lar çıktığında düşünürüm dedim. Değiştirme sebebim ise 1060'ı yer yer besleyemiyor olması. Her neyse senin konuna gelirsek, bence sende bekle derim. Şimdi alacağın 2600 belkide oyunlarda 3400 performansı verecek, Aynı fiyata 5-10 FPS fazla veren işlemcileri göreceksin belki daha da fazlası, keşke bekleseydim deyip canın sıkılacak. Yeni Ryzen'lar yaza kadar geliyor, illa sistemimi kullanayım ben dersen 500 liraya 1400, 1500X falan satılıyor 2.El, idarelik bunlardan tavsiye ederim. RX 570'i çok sıkacak bir işlemci değiller, hatta işini görebilirler belkide. Bu sırada beklerken döviz yükselir dersen, paranı dolar olarak stoklamanı öneririm.
Yorumlarınız üzere 1048TL'ye aldım. Link burada hocam da şuan bitmiş KDV indirimi:
Bu arada hepsiburada.com AMD ücretsiz hediyelerini veriyor değil mi?

Hayırlı olsun o zaman diyelim. :) AMD şu anda bana sorarsanız 2.nesil stoklarını bitiriyor, 3000 serisi çıktığında 2600'ü yine bu fiyatlara alabiliriz sanırım. Yorumunu şimdi gördüm, işte 2. elde millet bu fiyatlara 2600'ü satmaya çalışıyor...

çok yüksek bir ekran kartın yok. ayrıca 3. nesil ryzen işlemciler 2020 de çıkıcak diyenler var bende yeni topladım sistemi 2600 tercih ettim gayet memnunum. 2600 tercih ede bilirsin. üstelik şu an 1000 tl ye bulabilirsin site vermek serbest mi bilmiyorum
sisteminden memnun musun ısınma problemi varmı biraz anlatırmısn senin sisteminden almayı dusunuyorumda

Hocam 300TL fark var az buz değil yoksa alınır.

Şu anda 100 TL gibi bir fark var, 2600 stokları bitmiş ya o yüzden paylaştım. Normalde 1500-1600 lira civarı bunlar. Hatta kredi kartında boşluk varsa ve durumun müsait ise sende iptal edip bunu alabilirsin. 2600'ün Overclock edilmiş hali, ve daha iyi bir soğutucu ile geliyor. tabi 300 liralık bir fark varmı dersen yok gibi ya...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı