Ryzen 2600 için Soğutucu Önerisi

Kerem Çakırca

Decapat
Herkeze selamlar.

Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci
  • Gigabyte B450M GAMING AMD B450 DDR4 3200MHz(OC) USB 3.1 Anakart
  • CORSAIR 16GB (1x16GB) Vengeance Siyah DDR4 3000MHz CL16 Single RAM
  • Sapphire RX590 NITRO+ SE 8GB GDD5 256Bit AMD Radeon DX12 RGB Ekran Kartı
MGcbAf.jpg

işlemcimin kendi stok fanı var. Fakat render işleminde bu sıcaklık 100 - 107 gibi derecelere kadar geliyor. Şuan bir fan takviyesi yaptım (Dışarı doğru üfletiyorum) en fazla 98- 100 derece arasında gidip geliyor. Benim düşüncem stok fanı anakart'a doğru sıcaklığı verdiği için sıkıntı yaşıyorum.

XIGMATEK WHIZ INTEL1155/1156/1366/2011&AM4/AM3/AM2/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar

Daha önceden bu soğutucuyu kullanıyordum. tekrardan bundan düşünüyorum. Ama sizden de öneriler bekliyorum.

Not: Sıvı soğutucu istemiyorum bunlarla arasında 3-5 derece fark ediyor.

Bir yanlışınız olmalı 107 derecede çalışamaz, hangi programdan kontrol ettiniz? Görüntüleri paylaşabilir misiniz?

4.1 de kullanıyorum söylediğin ısı anlamsız şekilde fazla yada yanlış, bu ürün işini fazlasıyla görecektir. Hatta 4.0 GHZ üstüne de çıkabilirsin, elinde fazladan fan var ise tadından yenmez.

Yanlışım yok ama 100 derecenin üstüne cıktığını gördüm. Kontolü : Core temp ile yapıyorum. Hatta MSı 'in kendi programından da kontrol ediyorum ama 1-2 derece fark oluyor.

Ben ısrarla görüntüleri paylaşmanızı istiyorum 2-3 programdan. Eğer o derecede gerçekten çalışıyorsa problem var parçalarınızda çalışamaz, sistemin kendisini kapatması gerekiyor.
Ekran Alıntısı.JPG

Ben ısrarla görüntüleri paylaşmanızı istiyorum 2-3 programdan. Eğer o derecede gerçekten çalışıyorsa problem var parçalarınızda çalışamaz, sistemin kendisini kapatması gerekiyor.
Eki Görüntüle 381061
Voltaj 1.35 üstümü. Anakart çok fazla voltaj veriyor olabilir.

İlginiz için teşekkür ederim. Sorunu Çözdüm. Onur'un dediği gibi voltaj yüksek ayarlanmış. Saolsun abim bızıklamadık yer bırakmamış. Siz siz olun kasanıza biosunuza kilit vurun :)

10 DK dır renderlıyor 90 dereceyi görmedi daha

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı