Ryzen 2600 ile 6600 XT darboğaz yapar mı?

performans1

Decapat
Merhaba.
Ryzen 5 2600 işlemci.
Corsair Vengeance 3000MHz 8x2 RAM.
ASUS TUF B450 Plus Gaming anakart.
500 GB M.2 SSD + HDD.
Corsair VS550 güç kaynağı.
Eski ekran kartim Sapphire RX580 Nitro+
Yeni ekran kartim ASUS ROG STRIX 6600XT.
Eski ekran kartımı sattım, yenisi yolda geliyor :)
İşlemcimin yeterli olduğu konusunda şüpheliyim ama bir süre işlemcimi değiştiremem (ekonomik nedenlerden dolayi ), sizce beni çok sıkıntıya sokarmi.
Aslinda işlemci guncellemesini. AM5 destekli islemcilere saklamak istiyorum.
Sizce yanlış yaptığım bir yer var mıdır?

Oyununa göre darboğaz yaşarsın ama üzüleceğini sanmıyorum. Oynadığın oyunlarda Resolution Scaling ayarını yüksek tutup GPU kullanımını arttırmaya yönelik hareketlerde bulunabilirsin darboğazı azaltmak için.

Darboğaz olsa bile o kart 2K, 4K oynatabilecek güçte. Farklı ayarlar deneyerek idare edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080P'de yapıyor evet, tekli çekirdek gücü biraz sıkıntı. AM5'i beklemene çok gerek yok diyebilirim anakart ve işlemci fiyatları ilk etapta pahalı olur. Ben 3300X ile kullanıyorum darboğaz yok denecek kadar az, sana da 3. nesil tavsiye ederim. 2600'ü iyi bir fiyata satıp ufak farkla geçebilirsin şöyle bir göz at.

Darboğaz olsa bile o kart 2K, 4K oynatabilecek güçte. Farklı ayarlar deneyerek idare edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende merak ediyorum :) kartim geldiginde umarim güzel işler çıkartır.

1080P'de yapıyor evet, tekli çekirdek gücü biraz sıkıntı. AM5'i beklemene çok gerek yok diyebilirim anakart ve işlemci fiyatları ilk etapta pahalı olur. Ben 3300X ile kullanıyorum darboğaz yok denecek kadar az, sana da 3. nesil tavsiye ederim. 2600'ü iyi bir fiyata satıp ufak farkla geçebilirsin şöyle bir göz at.

İslemci icin bir ilan açıp şansımı demeyeyim o zaman.
Overclock yaparsan bir nebze de olsa işine yarar. Taraftarı mısın bilemem.

Overclock hiç denemedim bu işlemcide, çünkü biraz ısınan bir yapisi var yük altinda 80 derecenin üstüne cok rahat çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı