Ryzen 2600 ile 6600 XT darboğaz yapar mı?

@performans1 dene tabii, pek masraf etmezsin 3300X ve 3600 için. Sıfır alman da şart değil maksat Zen2'nin tekli çekirdek gücünü alıp 6600 XT'yi daha iyi desteklemek. Overclock 2600'ü bu ortamda kurtarmaz hiç zorlama.

Şu videoda RTX 2070 ile 2600 ve 3600 farkını görebilirsin, 6600 XT ise güç olarak 2070 Super'e daha yakın bir kart. İşlemci gücü önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@performans1 dene tabii, pek masraf etmezsin 3300X ve 3600 için. Sıfır alman da şart değil maksat zen2'nin tekli çekirdek gücünü alıp 6600 XT'yi daha iyi desteklemek. Overclock 2600'ü bu ortamda kurtarmaz hiç zorlama.

Şu videoda RTX 2070 ile 2600 ve 3600 farkını görebilirsin, 6600 XT ise güç olarak 2070 Super'e daha yakın bir kart. İşlemci gücü önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bayağı fark var gibi bazı durumlarda %25 civari fark oluyor, bazi oyunlarda da yakin sonuçlar almış ama fark hissedilecek kadar var gibi. Ben ufak bir hesap yapayim en iyisi☺️

Bayağı fark var gibi bazı durumlarda %25 civari fark oluyor, bazi oyunlarda da yakin sonuçlar almış ama fark hissedilecek kadar var gibi. Ben ufak bir hesap yapayim en iyisi☺️

Zen+ ve Zen2 mimarisi arasında yaklaşık %20 çekirdek gücü farkı var bu da ekran kartını beslemeye yansıyor işte. 6600 XT almışken onu iyi beslemek önemli. 2600 ile takılma vb. olmaz ama videodan da anlayacağın üzere 80 FPS alacağın yerde 60-65 FPS alırsın.

Ufak bir darboğaz olur ama kesinlikle başın ağrımaz için rahat olsun.

Bu arada ekran kartını kaça sattın? Bende yakın zamanda satmayı düşünüyorum piyasasını öğrenelim 😀

5500'e verdim, ben gözüm gibi bakıyordum kartıma tek bir toz tanesi bile yoktu üstünde, alan kişinin mining yapacağını duyunca biraz uzulmedim değil😃 ama guzel fiyata sattığımı düşünüyorum.

Son düzenleme:
5500'e verdim, ben gözüm gibi bakıyordum kartıma tek bir toz tanesi bile yoktu üstünde, alan kişinin mining yapacağını duyunca biraz uzulmedim değil😃 ama guzel fiyata sattığımı düşünüyorum.
Bende de aynı şekil tertemiz kullanılmış rog strix 580 modeli var, 6 bine satışa koysam gider mi acaba 🤔

Hayırlı olsun güzel upgrade yapmışsın, bu zamanın 580'i de 6600XT, 3 sene rahat götürür 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı