Ryzen 2600 - RTX 2060 vs Ryzen 2600X - RX 590

Lylren

Hectopat
Merhabalar, benim mevcut sistemim AMD R5 2600X-MSI RX590 ARMOR 8G OC-MSI B450M PROVDH PLUS-KINGSTON 480GB -8GB RAM - Vatan Bilgisayar fakat Vatan Bilgisayar sonradan bir sistem daha çıkarttı ve arkadaşım benim sistemden almak istiyordu. Yeni çıkan sistem VATAN GAMING STUDIO SİSTEMİ-AMD 2600-ASUS RTX2060-ASUS B450M-K-WD 1TB-240GB-8GB - Vatan Bilgisayar arkadaşım bunu satın almak istiyor. Sizce mantıklı mı? RTX 2060 biraz etkiliyor bizi. Sizce ne yapmalıyız? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyoruz. Aklımızı en çok karıştıran şey ise ekran kartının tek fanının bulunması.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 2600x şart değilse sizin sisteminizin işlemcisini R5 2600 ile değiştirip HDD ekletebilir Rtx 2060 ın tek fanlı modelini tavsiye etmem.

R5 2600x şart değilse sizin sisteminizin işlemcisini R5 2600 ile değiştirip HDD ekletebilir Rtx 2060 ın tek fanlı modelini tavsiye etmem.
Hazır sistem olduğu için parçalar değişmiyor. Kendin topla derseniz yaklaşık 1400 tl civarı bir indirim uyguluyor hazır sistemlere Vatan. O yüzden parçaları değiştiremiyorum maalesef. Parçalar böyleyse RX590 mı diyorsunuz?
RTX 2060 çok daha iyi bir kart
Evet öyle ancak tek fanlı olması kafamı karıştırıyor ve iki sistemde işlemci ve depolama farkı var. Kafamı bunlar karıştırıyor. Sanırım RTX 2060 bulunan sistemi alacak.

İnternetteki testlerde tek fan ın 5-8 derecelik bir ısı artışı var. Çift ve üç fanlı modellerden biraz daha clock frekansları düşük. Bunlar sorun olmazsa RTX 2060 lı sistem alınabilir.

İnternetteki testlerde tek fan ın 5-8 derecelik bir ısı artışı var. Çift ve üç fanlı modellerden biraz daha clock frekansları düşük. Bunlar sorun olmazsa RTX 2060 lı sistem alınabilir.
Masaüstü bilgisayar kullanmadım hiç. Hep dizüstü bilgisayar kullandım. Isı artışı ne kadar etkilerbilmiyorum clock dediğiniz overclock ise onu yapmayıda pek bilmem yapmayıda düşünmüyorum. Aldığım gibi oynayacağım ben.

Masaüstü bilgisayar kullanmadım hiç. Hep dizüstü bilgisayar kullandım. Isı artışı ne kadar etkilerbilmiyorum clock dediğiniz overclock ise onu yapmayıda pek bilmem yapmayıda düşünmüyorum. Aldığım gibi oynayacağım ben.
Kasa içi hava akışı iyiyse ekran kartının sıcaklığı çok artmaz. Clock frekansıda ekran kartının hızıdır tek fanlı olduğu için biraz düşüktür fakat zaten onu oyunlarda anlayamazsınız. Bence RTX 2060 daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı