Ryzen 2600X RX 590 vs Ryzen 1600X RX 580

Cnr_als

Hectopat
Ryzen 2600X RX 590 sistem mi yoksa Ryzen 1600X RX 580 sistemini mi önerirsiniz? Ryzen 2600X RX 590'lı sistem 7200 TL Monitörle birlikte. Ryzen 1600X RX580 6500 TL Monitörler birlikte. Sizin önerileriniz nedir hangi sistem bu fiyatlardan daha iyi toplanır? Önerilerinizi bekliyorum. Daha iyi bir sistem toplayan varsa önerebilir. Seneye kara cumaya almayı düşünüyorum da ucuzlayacak diye onun için bilgileri topluyorum şimdiden.

1 yıl sonra yeni işlemciler ve yeni ekran kartları çıkmış olacak şuan ki planların alt üst bile olabilir yenileri çıkacağı zaman :).

Araştırmalarıma göre RX 580 Ryzen 1600X sistemi ile RX 590 Ryzen 2600X sadece aralarında bazı oyunlarda genel ortalama 6 fps bence 6 fps için 600 700 TL fazla ödemek değmez diye düşünüyorum. Sizin fikrinizi almak ta istedim.
1 yıl sonra yeni işlemciler ve yeni ekran kartları çıkmış olacak şuan ki planların alt üst bile olabilir yenileri çıkacağı zaman .
Doğru söylüyorsunuz ben yine de bilgilenmek amacıyla sordum. Amd markası ile ilgili pek bir bilgim olmadığı için dedim fiyat performans ürünü olduğunu biliyorum sadece. :kıkırda::LOL::)
Toplayacağınız zaman konu açarsınız. 1 yıl sonraya kim öle kim kala..
:D:D

6 FPS oyundan oyuna değişir ama sadece kartlar arasında o kadar performans farkı mevcut. 1600' dan 2600' e geçişte de aynı durum söz konusu olur. Yüzde 10' luk bir fark var sanırsam ikisi arasında.

Seneye görüşürüz o zaman sevgili arkadaşlar:D:D:aşk::aşk::LOL::LOL::kıkırda::)
6 FPS oyundan oyuna değişir ama sadece kartlar arasında o kadar performans farkı mevcut. 1600' dan 2600' e geçişte de aynı durum söz konusu olur. Yüzde 10' luk bir fark var sanırsam ikisi arasında.
Yani aynı ekran kartı olsa da işlemci farkından dolayı performans etkileniyor o zaman sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı