Ryzen 2600 sistem oyunlarda uyku moduna geçiyor

hayal3

Decapat
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Ufak bir ısınma ve kapanma problemim var. Öncelikle havanın sıcaklıgıda etki edebilir diye düşünüyorum ama GTA 5 oynarken ve bu daha önce de Far Cry 5 gibi bilgisayarı yoran ve zorlayan bir oyun olduğunu düşünürsek bilgisayar kendini uyku moduna alıyor.
Ekran siyah oluyor ekranın ortasında uyku moduna geçiliyor yazıyor ve ardından sinyal yok diye ekrana yazıyor geliyor resetlemeden bilgisayar kendine gelmiyor. Bilgisayarı daha yeni topladım bunun çözümü nedir sizce.

İşlemci: Ryzen 5 2600 3.40GHz.
Anakart: MSI A320M-A Pro.
Ekran kartı AMD sahppire RX570 8 GB 256Bit.
RAM: Kingston DDR4 8 GB 3200MHz.

Üzerindeki sogutucu stok değildir bu arada Dark Freezer X90 adlı bir sogutucu ve bu halde bilgisayarım yüke bindiğimde kapanıyor mu artık bilmiyorum bilgisi olan lütfen bir yardım etsin.
Adsız.png

güç tüketimini -10 yaptım 100 mhz düşürme olayını hakim olmadığım için tam bilemiyorum napmam gerektigini ama bi başka yerde araştırdım ekran kartı ve ram slotunu kontrol etmemi söylüyorlar olmazsa kasayı açıp birde oralara bakkıcam :)

güç tüketimini -10 yaptım 100 mhz düşürme olayını hakim olmadığım için tam bilemiyorum napmam gerektigini ama bi başka yerde araştırdım ekran kartı ve ram slotunu kontrol etmemi söylüyorlar olmazsa kasayı açıp birde oralara bakkıcam :)
Görsele yüklediğim ayarlara bakabilirsiniz. Orada Frekans Mhz değeri yazan ayarlama var. Oradan yapabilirsiniz. Evet bu hatanın net bir çözümü yok maalesef. Kasayı açıp kontrol de edebilirsiniz.

dediğinizi yaptım birde şeyi fark ettim ekran kartının güncel driver'i kuruluyken fps düşme veya donma olmuyordu şuan 20.4.2 yüklü oldugu ıcın sanırsam bi fps drop yiyorum ama bundan kaynaklı olabilir mi sizce?

dediğinizi yaptım birde şeyi fark ettim ekran kartının güncel driver'i kuruluyken fps düşme veya donma olmuyordu şuan 20.4.2 yüklü oldugu ıcın sanırsam bi fps drop yiyorum ama bundan kaynaklı olabilir mi sizce?
Sürücü kaynaklı FPS sorunu olduğunu sanmıyorum. Dediğim gibi Frekans Mhz değerini 100 değer düşürüp, güç limitini -10 yaptınız mı? Bu ayarları fazla düşürmek FPS düşüşüne yol açabiliyor. Yaptığınız Radeon ayarları görsel olarak paylaşır mısınız?

Geri
Yukarı