Ryzen 2600 sisteme anakart ve RAM önerisi

BerkCep

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, önümüzdeki günlerde Ryzen 5 2600 ve RX 580 içeren bir sistem kurmayı düşünüyorum. 4000-4500 civarı monitörsüz ve + monitör ile totalde 5000-5300 gibi bir bütçe var. Birkaç baktığım ürün var ancak ileri de sorun yaşar mıyım, yaşarsam ne gibi sorunlar olur vede önerilerinizi öğrenmek istiyorum.

Kesin olarak düşündüklerim:
  • Sapphire RX 580 Nitro+ OC 8GB
  • AMD RYZEN 5 2600 3.9GHZ 65W WRAİTH COOLER
Önerilerinizi beklediğim ürünler:
SSD ve HDD de olacak tabi ancak onlar çok fark yaratmayacağı için eklemedim. Şimdiden teşekkürler.

Anakart olarak B450M-A, bellek olarak çift kanal 16GB en az 3000MHz bellek öneririm. Bildiğiniz üzere Ryzen işlemciler çift kanal ve yüksek frekanstaki bellekler ile daha stabil çalışıyor. İşlemci ve ekran kartı seçimleri güzel olmuş.

üç aşağı beş yukarı bende buna benzer sistem toplamayı düşünüyorum. Ram ile başlayacak olursak, benim listemde Corsair'in o rami bulunuyor. Hem uygun,hem kaliteli olduğunu düşünüyorum. Kasa konusu hem göreceli hem de ben hala karar veremedim normalde en ucuz olanı koymuştum listeme ama hava akışı vs. olayından dolayı daha henüz karar veremedim. Anakart ise eğer bütçeyi aşmazsak, yani ben hesaplamadan yazıyorum. B450 anakartı gayet yeterli ama tavsiyem 4 ram slotlu olanı almandan yana ve son olarak monitöre gelicek olursak. Monitör için 1000 lira bandına çıktıysan şu monitörü alabilirsin. Hem 144 hertz hem 1 ms hem freesync hem VA panel çok mu iyi değil ama tn paneller gibi kötü de değil. En ucuz 144 hertz monitörler arasında.
ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) Fiyatı

O kasayı alma bence. Görüntü tamam güzel de, hava sirkülasyonu felan hiç yeterli değil. Düzgün dışardan hava alan modellere bak. Dark N10 Pro'ya bi bak. O veya onun tarzında bir şeyler düşün bence.

Edit: 1000tl Monitöre vereceksen 144 Hz monitör al. 75 Hz alma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı