Ryzen 2600 ve GTX 1050 Ti FPS Düşmesi

sekect

Kilopat
Arkadaşlar daha önce buna benzer bir konu açmıştım, PUBG FPS drop sorunu başlıklı. Fakat bütün oyunlarda olduğunu fark ettim ve MSI Afterburner ile GPU ve CPU kullanımına dikkat ettim. Mesela Pubg'de hareket ederken sağa sola bakınca GPU kullanımı bir anda %98'den %90'a hatta %63'lere düşüyor ve o arada zaten FPS drop yaşıyorum. CPU'da öyle anlık bir düşüş göremedim. Oyunlar SSD'ye kurulu ve SSD'yi HDTune ile kontrol ettim, bir sorun çıkmadı. Sorunum ekran kartından olabilir mi ? Ekran kartını 2-3 ay önce servise göndermiştim fakat bir sorun olmadığını söylemişlerdi.

Aldığım değerlerin resmini ekledim.

Sistem özelliklerim;
  • -16GB Kingston HyperX RAM
  • -MSI GTX 1050TI 4GB OC
  • -Ryzen 2600
Pubg fps dro.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aynı konuyu bende açmıştım hatta profilimden bakabilirsin net şekilde bu sorun PUBG'nin kötü optimizesi. Videolar ve testler izledim ani bir şekilde sağa sola aimi döndürünce GPU kullanımı düşüyor.

Dostum aynı konuyu bende açmıştım hatta profilimden bakabilirsin net şekilde bu sorun PUBG'nin kötü optimizesi. Videolar ve testler izledim ani bir şekilde sağa sola aimi döndürünce GPU kullanımı düşüyor.
Optimizasyondan'da olabilir. LOL ve R6 Six Siege'de aynı durum oluyor fakat daha az. Ultimate Spider-Man 2'yi indirdim denemek amaçlı onda takılma gibi bir problem yaşamadım.

Optimizasyondan'da olabilir. LOL ve R6 Six Siege'de aynı durum oluyor fakat daha az. Ultimate Spider-Man 2'yi indirdim denemek amaçlı onda takılma gibi bir problem yaşamadım.
Vallahi bende sadece PUBG'de oluyor yani oda çok hızlı sağ sola dönersem oluyor. Onun dışında hiçbir oyunda fps drop yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı