Ryzen 2600 ve GTX 1060 sistem sıcaklık ve performans değerleri

Ainz Ooal Gowno

Decapat
Konuyu buraya açma sebebim buradan toplayan birisi olarak referans olmak istedim ve bir kaç merak ettiğim şeyi de sormak.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere sistem toplama konusu açarak 2 günde temiz ve yeni bir sistem topladım. Öncelikle parçalarım:

AMD Ryzen 5 2600 Radeon İşlemci, Soket AM4 + Wraith Stealth Cooler
ASUS PRIME B450M-K - AMD Ryzen AM4 DDR4 Anakart
Galax 1060
Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 1TB Dahili Sabit Fiyatı
Akasa 600W 80+ Bronze Viper Fanlı Güç Kaynağı (AK-PA060AF07)
Ram
ve SSD

Bu sistemden aldığım performanslar;

1.jpg

Ultra 1920x1080 hairworks açık (oyun içinde genel olarak 60 FPS sabit ancak bazı combatlar 53-56-60 arası gidip gelebiliyor nadiren)

33.jpg

Ultra 1920x1080 çok daha fazla FPS alınıyor ancak VSYNC açık

3.jpg

High (oyunun desteklediği en yüksek ayar bu) 1920x1080 60 FPS sabit düşmedi henüz

3.jpg

Ultra 1920x1080 60 FPS altına hiç düşmüyor VSYNC kapatılırsa daha da yüksek FPS'ler alınıyor

4.jpg

Ultra 1920x1080 60 FPS altına indiğini görmedim henüz kombatlarda dahil buna VSYNC açık

5.jpg

All Ultra 1920x1080 60 FPS sabit oyun çok akıcı ve gerçekci hiçbir yerde FPS düşüşü vs yaşatmıyor

Arkadaşlar bana önerilen ve benim aldığım hesap bu 2 günde toparladım hemen aldım ve kurdum test ettikten sonra paylaşacağımı belirtmiştim performansı gerçekten güzel açılış hızı çok iyi SSD katkısı da çok ekran kartını ben 2100'e almıştım şuan artmış veya inmiş olabilir ama ben dizdiğimde 6,50 idi şuan biraz düşmüş olmalı sistem gayet iyi çalışıyor yalnız:

Konuyu inceleyen halihazırda sisteme sahip olan bilgili hocalarıma şunu sormak istiyorum ekran kartı ve işlemci (GPU-CPU) sıcaklıkları normal mi yoksa çok mu fazla ve bunların limiti nedir kasanın ısındığını dışarıdan hissetmiyorum açıkçası ve fanlardan da ses gelmiyor otomatik çalışıyor hep yani sorum şu sıcaklıklarım iyi mi yoksa daha düşük olabilir mi ? Ve tüm fotoğraflar 1 saat oyun çalıştırıldıktan sonra çekildi yani hemen açıp çıkmadım ki tam anlayın 1 saat oyun sonunda ısı düzeyleri böyle ve hep böyle yani max bu fotoğraftaki sıcaklıklara ulaşıyor sorun yaratır mı ?

Ve alacak arkadaşlar sistem ısınıyor mu emin değilim benim kasam eskiydi monitör yeni bunlar bende vardı ve sisteme dahil değildi belki yeni bir kasa ile daha düşük sıcaklıklar elde edersiniz.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler, yardımcı olduklarımda ilgilenen olursa stoklar bitmeden tavsiye ederim.

İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    222,2 KB · Görüntüleme: 70
  • 4.jpg
    4.jpg
    391,3 KB · Görüntüleme: 77
  • 5.jpg
    5.jpg
    149,7 KB · Görüntüleme: 63
  • 33.jpg
    33.jpg
    206,3 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin kullanımına göre fazla ısınıyor gibi geldi. Çünkü yüzde 20 kullanım, 77° garip. Ben R5 2600X kullanıyorum ve yüzde 50 kullanım civarında dahi 70 derecenin üstünü görmedim. Belki çıkmıştır ama ben hiç görmedim. Ki yüzde 30 kullanım civarında zaten 55 derece çalışıyor. Ekran kartın ise yüksek değil bence. Tabi tek bir fotoğraf üzerinden yorum yapmak zor. 80 dereceyi geçmediği sürece sıkıntı yok bence. Eğer geçiyorsa MSI Afterburner üzerinden sıcaklık/devir oranının arttırın derim.

@ZortX
%20 kullanım olsa zaten bende endişe ederdim haklısınız ancak belirttiğiniz gibi tek fotoğraf genel olarak cpu kullanımı yüksek seviyelerde ben konuyu açtığımdan bu yana gerekli araştırmaları yaptım ısısı ve kullanımı gayet normal ve sorun çıkartmayacak şekildeymiş ancak daha iyi soğutmalarla 5-8 derece kadar fark yaratılabilirmiş ekran kartım için 93 derece limit aşırı yük altında 82-83 derece normal işlemci içinde 82 dereceye kadar limit gösteriliyor tabi ne kadar doğru bilemem ama ben elimden geldiğince soğuk tutuyorum bir performans düşüşü veya sorun yaşamadım şimdiye kadar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı