Ryzen 2600 ve GTX 980 Ti düşük GPU kullanımı

OC yapınca nasıl bir performans değişikliği oluyor ?
Ekran kartı kullanımı normalde OC yapmadan önce düzgündü. 1080p de %80-90 çalışıyordu. 70 lere falan düşüyordu ara ara o normaldi. Sonra Ryzen Master dan Game Mode'a alayım dedim neymiş bu diye MSI Afterburner da sadece 6 çekirdek gözüktü diğer 6 çekirdek kapandı. Bunu duzelttim sonradan 12 çekirdek gene çalışıyor şu anda ama 300 fps aldığım oyunda 120 130 fps görmeye başladım. 2K ya alayım dedim hani belki ekran kartı tam çalışır diye bu sefer %70i anca görüyor ve ara ara kullanım 40 a hatta 30 a bile düşüyor.

Ekran kartı kullanımı normalde OC yapmadan önce düzgündü. 1080p de %80-90 çalışıyordu. 70 lere falan düşüyordu ara ara o normaldi. Sonra Ryzen Master dan Game Mode'a alayım dedim neymiş bu diye MSI Afterburner da sadece 6 çekirdek gözüktü diğer 6 çekirdek kapandı. Bunu duzelttim sonradan 12 çekirdek gene çalışıyor şu anda ama 300 fps aldığım oyunda 120 130 fps görmeye başladım. 2K ya alayım dedim hani belki ekran kartı tam çalışır diye bu sefer %70i anca görüyor ve ara ara kullanım 40 a hatta 30 a bile düşüyor.
2K da %30 kullanıma düşmesi normal bir şey değil diye düşünüyorum.

Hmm...biraz yardım iyi olurdu. @Recep Baltaş
Şimdi düzeldi gibi biraz. Bir de 2k ya alıp bakacağım.
20180615_004554.jpeg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı