Ryzen 2600 ve RX 580 PUBG'de takılma sorunu

sekect

Kilopat
Arkadaşlar öncelikle sistemimi yazayım;
- R5 2600 işlemci
- HyperX 3000MHz RAM
- RX 580 8GB

Her türlü PUBG'yi çalıştırmaya yetiyor fakat oyunda takılmalar yaşıyorum ve oyun SSD'ye kurulu. Ormanda koşarken bir anda takılma oluyor ve dikkat ettim ki bu takılmalar olurken benim gittiğim taraftaki nesneler yeni yükleniyor gibi. RAM'lerden dolayı bir sorun olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır daha %100 emin değilim maalesef başka bir psu ile deneyeceğim yakın zamanda ona göre garanti yada psu yükseltmesi yapılması lazım çünkü benimde denemediğim yöntem kalmadı yeni toplanmış bir pc sıcaklıkla alakası yok format bios reset hepsini denedim.. Sonuç olarak eldeki seçenekler psu yu gösteriyor

Hayır daha %100 emin değilim maalesef başka bir psu ile deneyeceğim yakın zamanda ona göre garanti yada psu yükseltmesi yapılması lazım çünkü benimde denemediğim yöntem kalmadı yeni toplanmış bir pc sıcaklıkla alakası yok format bios reset hepsini denedim.. Sonuç olarak eldeki seçenekler psu yu gösteriyor
Markası ne acaba? Kac watt?

xıgmatek 500w, sistemim r3 1200 3.9 oc ( oc olmadan da yapıyor ) coolermaster led 212 soğutucu , aorus rx 580 8gb hyperx black ddr 2400mhz ram , msı b350m h-pro vd plus . Bu sisteme bu güç kaynağının yetmesi lazım ama sınırda dolanıyo olabilir. gerçi ilginç kısım sistem boştaykende yapıyor.. Ben ne olduğunu çözemedim için sıra sıra parçaları yeniliyorum, bikaç aya kasa hariç herşey değişmiş olacak aylarca çözemediğim için sinirdem sistem yeniliyorum :)

xıgmatek 500w, sistemim r3 1200 3.9 oc ( oc olmadan da yapıyor ) coolermaster led 212 soğutucu , aorus rx 580 8gb hyperx black ddr 2400mhz ram , msı b350m h-pro vd plus . Bu sisteme bu güç kaynağının yetmesi lazım ama sınırda dolanıyo olabilir. gerçi ilginç kısım sistem boştaykende yapıyor.. Ben ne olduğunu çözemedim için sıra sıra parçaları yeniliyorum, bikaç aya kasa hariç herşey değişmiş olacak aylarca çözemediğim için sinirdem sistem yeniliyorum :)
Bende de high power simplicity 600w var dark shadow kasa ile birlikte. Kasada biraz ucuza kaçtım malesef. Yakın zamanda değiştireceğim. r5 2600, msi armor rx 580, 8gb hyperx 8*2 3200mhz ram msi b450 tomahawk var. Parçaların hepsini ayrı ayrı yerlerden alıp kendim montajladığım için toplu halde garantiye yollayamııyorum. Sorunun kaynağını bulmam gerekiyor bu yüzden. Bir olmadı toplayalı. Yaklaşık bir haftadır bu problem var.

Başka görüşü olan var mı arkadaşlar? Oyundaki dokular, nesneler ve kaplamalar yükleniyor? Sanki yüklenmeleri icin belli bir mesafe sınırı varmış gibi. Muhtemelen takılmalara da bu sebep oluyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sorununuz ne durumda çözüm bulabildiniz mi? aynı sorundan muzdaribim psu demişssiniz benım psu 700w 80 plus Thermaltake aynı sorun yaşıyorum psu dan olamaz defalarca format attık sıcaklıklar normal tek gözlediğim abiden gpu kullanımı düşüp yükseliyor ama oda arada bir yapıyor oyuna ilk girerken mesela çözen yardımcı olurmu

Arkadaşlar sorununuz ne durumda çözüm bulabildiniz mi? aynı sorundan muzdaribim psu demişssiniz benım psu 700w 80 plus Thermaltake aynı sorun yaşıyorum psu dan olamaz defalarca format attık sıcaklıklar normal tek gözlediğim abiden gpu kullanımı düşüp yükseliyor ama oda arada bir yapıyor oyuna ilk girerken mesela çözen yardımcı olurmu
Dostum bunun bir çok sebebi olabiliyor. Bendeki sorun virüs programından kaynaklanıyormuş. Onu kapatınca droplar düzeldi. Fakat bu sistemi değiştirdim daha sonra ve yine drop sorunları yaşıyordum. Yine arka planda çalışan uygulamalardan olabileceğini düşünerek her şeyi kapatıp denedim fakat sorunum geçmemişti. Meğersem sorun anakarttan kaynaklanıyormuş. Anakartın güney chipseti bozukmuş.

Bütün parçalarını servise yollamak en mantıklısı olacaktır. Ya da birilerinden uyumlu başka parçalar bularak test etmen gerekiyor teker teker.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı