Ryzen 2600 ve RX 590 mavi ekran sorunu

santana11

Centipat
Merhabalar, sistemi yeni topladım fakat 2 güne kalmadan mavi ekran hatası aldım. (RX590, Ryzen 2600) BIOS, ekran kartı ve chipset hepsi güncel. İlk gün test yaptığımda sorun yoktu fakat 2. gün video TDR failure atikmpag.sys mavi ekran hatası verdi. Çoğu çözümü denedim, olmadı. Ekran kartı driver'ını sildim ve en güncel olanın bir önce olan sürümünü yükledim. Mavi ekran hatası gitti fakat bu sefer ekran titremeye sonra da ekran kapanmaya başladı. Ekran kapalıyken de kasa çalışır halde. Bu hata düz kullanırken değil, Premiere Pro'da ve FurMark'ta test yaparken oluyor. FurMark'ta ısındıkça ekranda renkler gelmeye ve titremeye başlıyor. En son olarak da ekranda çizgiler çıktı. Sizce ekran kartında mı sıkıntı var?

Dosya Ekleri

• 079bcc94-4d59-4c4d-b697-a63d617e82a1.jpg
    079bcc94-4d59-4c4d-b697-a63d617e82a1.jpg
    122,2 KB · Görüntüleme: 68
  • WhatsApp Image 2019-12-28 at 18.45.31.jpeg
    WhatsApp Image 2019-12-28 at 18.45.31.jpeg
    275,3 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Allah Allah AMD tabanlı ve AMD ekran kartlı sistem. Mükemmel firma niye böyle bir şey oldu acaba. Sürücülerini sil ardından tekrar günceli kur. Güncel olanı kurmana rağmen geçmezse sağlamlığından emin olduğun geçmiş sürücülerden birisini kur. Düzelmezse geçmiş olsun.

Merhabalar, sistemi yeni topladım fakat 2 güne kalmadan mavi ekran hatası aldım. (RX590, Ryzen 2600) BIOS, ekran kartı ve chipset hepsi güncel. İlk gün test yaptığımda sorun yoktu fakat 2. gün video TDR failure atikmpag.sys mavi ekran hatası verdi. Çoğu çözümü denedim, olmadı. Ekran kartı driver'ını sildim ve en güncel olanın bir önce olan sürümünü yükledim. Mavi ekran hatası gitti fakat bu sefer ekran titremeye sonra da ekran kapanmaya başladı. Ekran kapalıyken de kasa çalışır halde. Bu hata düz kullanırken değil, Premier'e Pro'da ve FurMark'ta test yaparken oluyor. FurMark'ta ısındıkça ekranda renkler gelmeye ve titremeye başlıyor. En son olarak da ekranda çizgiler çıktı. Sizce ekran kartında mı sıkıntı var?
Ekran kartı arızalı dostum. Cihazı iade etmen gerekiyor. Bugün Toshiba dizüstü bilgisayarımda oluşan sorunun benzeri diyebilirim. Kesinlikle yazılımsan bir problem değil. Ekran kartın arızalı.
20191228_145946.jpg

DDU ile ekran kartı driverınızı kaldırıp, 19.12.2 sürümü indirip kurabilir misiniz?
Sitesinde 9.12.1 sürümü mevcut en son. İlk hatayı aldığımda da o sürüm mevcuttu sonra bir eski sürümünü yüklemiştim, tekrar en son sürümüne geri döneyim mi?
Ekran kartında problem var, sürücü düşürme veya güncel sürücüler ile çözülmüyor ise donanım arızası olabilir.
her şeyi denedim, en son hdmi kablosu bile değiştirdim fakat maalesef.

Sürücü silip tekrar yükledikten sonra düzelmez ise biliniz ki donanım arızası vardır. Monitorü onboard'a bağlayıp tekrar deneyin aynı hatayı onboard da almazsanız bu hata ekran kartından kaynaklıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı