RX 590 ve Ryzen 5 2600 - Mavi Ekran Hatası

76087

Kilopat
Makaleler
2
Selamlar, yeni kurduğum sisteme şu rehberi izleyerek temiz kurulum yaptım, yüksek ihtimalle hata yaptım. ve mavi ekran...

Sistemim :
  • RX 590
  • Ryzen 5 2600
  • B450M S2H
  • 16 GB 3000 MHz RAM

ve Minidump

Son düzenleme:
Çözüm
Isı sorunu görünmüyor, yani en azından ısı'dan dolayı hata almamışsın. Net konuşmak gerekirse AIDA ile yük altında ısı değerlerini paylaşman gerekli. Tabii önce BIOS güncellemen gerekiyor.
Pek önemli sorun görünmüyor.
BIOS güncelle.
Güncelleme sonrası BIOS'a gir ve optimize defaults save yap çık.
Öncelikle teşekkür ederim.
Kasamda şuan fan sayım eksik, sıcaklıktan dolayı mavi ekran alacak kadar da oynamadım, ARK oynarken de mavi ekran aldım. Sebebi sadece kasa fan sayısı mı?
Biraz uzun oldu ama, Windows'a girdikten sonra 1 saniye ekran kırmızı oluyor sonra düzeliyor, driver ile ilgili değil mi bu?
Şimdiden teşekkür ederim.

Isı sorunu görünmüyor, yani en azından ısı'dan dolayı hata almamışsın. Net konuşmak gerekirse AIDA ile yük altında ısı değerlerini paylaşman gerekli. Tabii önce BIOS güncellemen gerekiyor.
BIOS'u hallettim, teşekkür ederim :)
Yarın AIDA testini yapıp, paylaşacağım size etiket atmamı mazur görürsünüz umarım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı