Ryzen 2600 ve RX 590 Nitro + sistem toplama

Zhainn21

Decapat
Benim toplamayı düşündüğüm PC:

veya

Monitörüm 144 Hz olacak ama daha karar veremedim. Çok da büyük olmasına gerek yok ayrıca 21.5 23 inç yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

İki tane kasanın arasında kaldım bilgisayar toplama hakkında da pek bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Kasalar:

THERMALTAKE V200 TG 600W 80PLUS USB 3.0 3x120MM RGB FANLI MidT ATX GAMİNG KASA - Vatan Bilgisayar

Bütçem yaklaşık 6000-7000 lira. Daha neredeyse hiçbir şeyden emin değilim. Bu yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim toplamayı düşündüğüm PC:

veya

Monitörüm 144 Hz olacak ama daha karar veremedim. Çok da büyük olmasına gerek yok ayrıca 21.5 23 inç yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

İki tane kasanın arasında kaldım bilgisayar toplama hakkında da pek bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Kasalar:

THERMALTAKE V200 TG 600W 80PLUS USB 3.0 3x120MM RGB FANLI MidT ATX GAMİNG KASA - Vatan Bilgisayar

Bütçem yaklaşık 6000-7000 lira. Daha neredeyse hiçbir şeyden emin değilim. Bu yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim.

7000 tl ye monitör dahilse 2600 ve rx590 iyi bir tercih olacaktır çünkü 144hz monitöre minimum 1200tl vereceksin. b450 anakart iyi seçim. Bunun yanında 2x8 3000 ram da iyi. SSD olarak Samsung alabilirsin en azından kafan rahat olur kalitesi ortada.

İşlemciye hızaşırtma(OC) yapacak mısınız? NVMe SSD daha çok iş amaçlı denebilir. Oyun bilgisayarı topluyorsanız size gereksiz maliyet olur.

O bütçeye 2600X ve RTX 2060 sığar. Monitör dahil mi ? Bir de Vatan'dan başka yerden alabilme ihtimalin var mı ?

Bilemiyorum RTX gereksiz pahalı gibime geliyor.Parçalar arasındaki dengeyi sağlamayı istiyorum hiçbir şey geri kalmasın her şey kaliteli olsun.Monitör dahil değil bu sisteme bakılırsa daha tam fiyat ölçümü yapmadım ama kdv indirimiyle 6500 liraya bunlara monitörü de ekleyerek toplayabilirim diye düşünüyorum.Vatan’dan başka yerde toplayabilir miyim bilmiyorum.Çünkü yaşım dolayısıyla (Daha Lise 1. sınıfım) ailem izin vermeyebilir.Normalde İtopya’dan toplayacaktım.
İtopyaya bakabilirsin.

Baktım.
7000 tl ye monitör dahilse 2600 ve rx590 iyi bir tercih olacaktır çünkü 144hz monitöre minimum 1200tl vereceksin. b450 anakart iyi seçim. Bunun yanında 2x8 3000 ram da iyi. SSD olarak Samsung alabilirsin en azından kafan rahat olur kalitesi ortada.

Arkadaş da zaten Samsung önermiş NVMe işlemciye gerek olmadığını düşünüyorum ben de.Gereksiz 200 TL masraf.Vatan’ın yaptığı KDV indirimini düşünürsek alabiliyorum.
İşlemciye hızaşırtma(OC) yapacak mısınız? NVMe SSD daha çok iş amaçlı denebilir. Oyun bilgisayarı topluyorsanız size gereksiz maliyet olur.

Oyun bilgisayarı topluyorum ama OC gerekli midir bilemedim.Hem zaten OC hakkında da bek bir bilgim yok ne yazık ki.

Son düzenleme:
Oyun bilgisayarı topluyorum ama OC gerekli midir bilemedim.Hem zaten OC hakkında da bek bir bilgim yok ne yazık ki.
O zaman ekstra soğutucuya ihtiyacınız yok.
Core i5 8400 ve RTX 2060 Sistem Toplama Rehberi - Technopat Bu sistemi inceleyebilirsiniz. Eğer Intel almak istemezseniz işlemciyi Ryzen 5 2600 ile, Anakartı B450 ile değiştirmeniz gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı