Ryzen 2600 ve Thermaltake V200 TG fan tavsiyesi

Married Man

Decapat
Arkadaşlar merhabalar başlıkta da görmüş olduğunuz gibi hem işlemci soğutucusu hem de kasamın üst kısmına takabileceğim 1200 MM veya 140 mm soğutucu fan istiyorum. Yalnız sıvı soğutma, normal soğutucu mu alsam diye düşünüyorum kasa fanı olarak ise üstlere Cooler Master ML120R soğutucusunu, işlemciye ise Cooler Master almayı düşünüyorum sizce ne yapmam gerek? Önerilerinizi bekliyorum. Cooler Masterliquid ML120L ya da Thermaltake NIC C4 almayı düşünüyorum 2. El bütçem 250 TL işlemci fanı, 200 TL'de kasa fanlarına uygun. Yalnız alacağım kasa fanı 3'lü olaraktır bilginize sunar tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim aynı işlemci aynı kasa var bendede 3 önde 1 arkada fan var işlemcim overclock yapmadan 80dereceyi geçiyor ve sadece o değil bütün parçalar aşırı ısınıyor ne yapmak gerekir acaba

Yanlış anlamayın Thermaltake V200 TG kasa çöp. Bu forumdaki şikayetler bir yana en az 5 arkadaşım var o kasayı aldığı için bin pişman olan. Kasalarınızı değiştirin, daha iyi hava akışı olan kasa almalısınız. En yaygın tavsiyelerden biri Cooler Master MB511 gibi fiyatı da görece makul.

Yanlış anlamayın Thermaltake V200 TG kasa çöp. Bu forumdaki şikayetler bir yana en az 5 arkadaşım var o kasayı aldığı için bin pişman olan. Kasalarınızı değiştirin, daha iyi hava akışı olan kasa almalısınız. En yaygın tavsiyelerden biri Cooler Master MB511 gibi fiyatı da görece makul.
Bencede hava akışı ile ilgili bir sorun çünkü gerçekten bu kadar ısınması tuhaf yani

Bencede hava akışı ile ilgili bir sorun çünkü gerçekten bu kadar ısınması tuhaf yani
Elinizdeki kasa içeriye düzgün bir hava akışı sağlamadığı gibi içindeki sıcak havayı dışarı aktaramıyor. Dediğim gibi benim bu kasayı kullanan bir kaç arkadaşım var ve aynı dertten muzdaripler. Hele ki yaz aylarında ateş topuna dönüyor kasa. Tavsiyem mümkün olan en yakın zamanda o kasadan kurtulmanız yoksa içinde bileşenlere yazık olacak. Forumda bir çok güzel kasa tavsiyesi mevcut, burada bulabilirsiniz. Cooler Master MB511, Phanteks Eclipse P400a vb. gibi kasalar olabilir; mesela benim imzadaki kasa Cooler Master H500 Mesh Panel kasayı da tavsiye ederim. Biraz fiyatı tuzludur ama adete buz dolabı gibi, çok güzel bir hava sirkülasyonu var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı