Ryzen 2600X anakart seçimi

Metehan4402

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar bir sistem topladım ve satın aldım.

Ryzen 2600X
Corsair 8 GB 3000 MHz
RX 570 STRIX 4 GB
ASUS EX-B320M

Sorularım ise şu:

Bu anakartı bu sistemde kullanırsam ne kaybederim?
2. değiştirme imkanım olursa prime B450 ile değişmeli miyim?
Lütfen yardımcı olun değişiyorsa sistem toparlanmadan değiştireyim?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS EX-B320M değil ASUS EX-A320M-GAMING sanıyorum bahsettiğiniz anakart. Eğer durum buysa anakart 2666 MHZ olarak bellek desteği veriyor gibi görünüyor, yani aldığınız bellekleri 3000 MHZ olarak kullanamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca A320 anakartlar da Overclock desteği de olmaz. Kafanızın rahat olması açısından mümkün olabiliyorsa her ihtimale karşı 4 bellek slotlu B450 bir anakart tercih edebilirsiniz. Ekran kartınız biraz düşük kalmış gibi görünüyor ama vardır bir bildiğiniz olarak yorumluyorum.

ASUS EX-B320M değil ASUS EX-A320M-GAMING sanıyorum bahsettiğiniz anakart. Eğer durum buysa anakart 2666 MHZ olarak bellek desteği veriyor gibi görünüyor, yani aldığınız bellekleri 3000 MHZ olarak kullanamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca A320 anakartlar da Overclock desteği de olmaz. Kafanızın rahat olması açısından mümkün olabiliyorsa her ihtimale karşı 4 bellek slotlu B450 bir anakart tercih edebilirsiniz. Ekran kartınız biraz düşük kalmış gibi görünüyor ama vardır bir bildiğiniz olarak yorumluyorum.
Yorumun için teşekkürler bu bilgisayar örnek veriyorum GTA 5 ultra ayarlarda 60 FPS altına inmiyor zaten 4K oyun da oynamayacağım. LoL, CS:GO, GTA 5 gibi oyunları orta ayarda oynatması yeterli ve araştırmalarıma göre bu ekran kartı az bir overclock ile 1060 3G seviyesine ulaşabiliyor. Son olarak eğer değişiyorsa B450 mi alayım? Teşekkürler.

Ayrıca bu sistemDA-G2 sistem.
Ek olarak ben 2500 üzerine 2600x ekledim.

Merhabalar bir sistem topladım ve satın aldım.

Ryzen 2600X
Corsair 8 GB 3000 MHz
RX 570 STRIX 4 GB
ASUS EX-B320M

Sorularım ise şu:

Bu anakartı bu sistemde kullanırsam ne kaybederim?
2. değiştirme imkanım olursa prime B450 ile değişmeli miyim?
Lütfen yardımcı olun değişiyorsa sistem toparlanmadan değiştireyim?

Teşekkürler.

Sen de herkes gibi TUF B450 seç baya iyi anakart.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı