Ryzen 2600X İçin B350 BIOS Güncellemesi Nasıl Yapılır?

dr.strange

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Elimde MSI B350 Tomahawk anakart var. İşlemci olarak Ryzen 5 2600x almayı düşünüyorum ama BIOS güncellemesi yapılması gerekiyor diyenler oldu. Bu anakart için BIOS güncellemesi hangi işlemci türleri için gerekiyor, hangisi için gerekmiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de ben bugün anakartı Vatan'dan aldım ama yavaş yavaş parçaları toplamayı düşünüyorum. Ryzen 2600x'i 1 ay sonra alsam nasıl BIOS güncellemesi yapacağım? Vatan yardımcı oluyor mu bu konuda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios konusunda vatan yardımcı olmuyor. Bios güncellemesinin zararından çok faydası vardır. Msi destek bölümünden bios sürümünü güncelleyebilirsin.

Anakartınıza AMD Ryzen 3 bir işlemci takıp BIOS update yapabilirsiniz.Eğer elinizde yoksa satın aldığınız yerden garanti kapsamında halledilmeli.

Benim işlemcim Ryzen 5 2400G ve anakartım MSI B350M Gaming PRO.BIOS uyumsuzluğunda İtopya.com hemen devreye girdi.10 dakika içinde halledildi.Bana anakartınızın ve işlemcinizin linkini atarsanız daha da yardımcı olabilirim.Ve anakartın itopyadan alınmış olması gerek.

Bios konusunda vatan yardımcı olmuyor. Bios güncellemesinin zararından çok faydası vardır. Msi destek bölümünden bios sürümünü güncelleyebilirsin.
Yani kendim de güncelleme yapabilir miyim kolay bir şey midir? Pek bilgim yok bu konuda da. Bios güncellemesi yapmazsan %90 çalışmıyor sistem diye yazmıştı birisi. Sistemi çalıştıramadan Msi destek bölümüne girip de bios güncellemesi yapamam galiba yanlış mı düşünüyorum sizce
Benim işlemcim Ryzen 5 2400G ve anakartım MSI B350M Gaming PRO.BIOS uyumsuzluğunda İtopya.com hemen devreye girdi.10 dakika içinde halledildi.Bana anakartınızın ve işlemcinizin linkini atarsanız daha da yardımcı olabilirim.
Açıkçası şu an elimde MSI B350 Tomahawk anakartı ve MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB ekran kartı var. Diğer parçaları henüz almadım. Bios güncellemesi sorununun nasıl çözülebileceğini öğrenip ona göre işlemci almayı düşünüyorum. İntel i5 8400 alıp da hiç Bios güncellemesiyle uğraşmasam mı veya yanlış mı düşünüyorum

Yani kendim de güncelleme yapabilir miyim kolay bir şey midir? Pek bilgim yok bu konuda da. Bios güncellemesi yapmazsan %90 çalışmıyor sistem diye yazmıştı birisi. Sistemi çalıştıramadan Msi destek bölümüne girip de bios güncellemesi yapamam galiba yanlış mı düşünüyorum sizce
Kesinlikle yapabilirsin.Aşagıya gerekli dosyaları bırakıyorum baka baka yaparsın.
Support For B350 TOMAHAWK | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle yapabilirsin.Aşagıya gerekli dosyaları bırakıyorum baka baka yaparsın.
Support For B350 TOMAHAWK | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler. Yani sistemi çalıştırıp sonradan Bios güncellemesi yapabilirim

Açıkçası şu an elimde MSI B350 Tomahawk anakartı ve MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB ekran kartı var. Diğer parçaları henüz almadım. Bios güncellemesi sorununun nasıl çözülebileceğini öğrenip ona göre işlemci almayı düşünüyorum. İntel i5 8400 alıp da hiç Bios güncellemesiyle uğraşmasam mı veya yanlış mı düşünüyorum
Anakartın için hangi işlemci uygunmuş ve hangi işlemci için BIOS update gerekmiyormuş öğren derim.BIOS update sistem çalışır durumdaysa herkesin yapabileceği bir işlemcidir ancak uyumsuz bir işlemciyi ancak uyumlu bir işlemci takıp BIOS update yaparak anakartında çalıştırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı