Ryzen 2600X için GTX 1080 vs RTX 2070

Alkın Kazan

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İki sorum var. Ryzen 5 2600X RTX 2070’e darboğaz yapar mı? İkincisi başlıkta gibi Ryzen 5 2600x ile 2070 mi? Yoksa 1080 mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne için kullanacağını yazmamışsın ama sana tavsiyem Ryzen 2600 ile 1080 yapmalısın. 1. Sebep işlemcide x serisi performans verecek diye çok ısınıyor. 2.si RTX'e güvenmemelisin. Bir arkadaş şuan sorun yaşıyor RTX 2070 ve 2600x ile. Onunla ilgileniyordum az önce. Bende Ryzen 2600 ve Gtx 970 var. Yakında 1080 veya 1080ti alacağım ikince el uygun temiz bulursam. Yani teknoloji son hız giderken güvenilir parçalar almak daha doğru olur. Performans farkını da farkedeceğini sanmıyorum 5 10fps için risk etmeye değmez. Artı daha uygun olduğu için gönlün de rahat olur. 2070 alacaksın dünya para bi de sıkıntılı çıkacak uğraş dur..
İki sorum var. Ryzen 5 2600X RTX 2070’e darboğaz yapar mı? İkincisi başlıkta gibi Ryzen 5 2600x ile 2070 mi? Yoksa 1080 mi?
Daha ortada kart yok bunu söylemek için çok erken bi benchmark testleri yayınlansın sonra daha doğru kararlar verebilirsin ayrıca 2019 yaklaşıyor şu RTX 2050 2060 falan çıkana kadar intel ve amd yepyeni serileri ile karşımızda olacaklar tabi buna radeon da dahil yani şimdi bunu tartışmak hem erken hem de gereksiz belki 5 ay sonra çıkacak olan Ryzen 3600x tüm Ryzen ların performansını geçecek ve intel in hükmü sona erecek bu yüzden biraz sabır daha erken.

Açıklanan teknik verilere göre 1080 daha avantajlı duruyor. Kaldı ki oyunda 1080Ti 2080'den daha avantajlı gibi (bknz. 600 Cuda çekirdeği ve 100 bit veri yolu fazlalığı).

Daha ortada kart yok bunu söylemek için çok erken bi benchmark testleri yayınlansın sonra daha doğru kararlar verebilirsin ayrıca 2019 yaklaşıyor şu RTX 2050 2060 falan çıkana kadar intel ve amd yepyeni serileri ile karşımızda olacaklar tabi buna radeon da dahil yani şimdi bunu tartışmak hem erken hem de gereksiz belki 5 ay sonra çıkacak olan Ryzen 3600x tüm Ryzen ların performansını geçecek ve intel in hükmü sona erecek bu yüzden biraz sabır daha erken.
İntel ve AMD bu yeni serileri ne zaman tanıtacak acaba İntel'in tanıtılacağını duymuştum ama net bir tarih yok sanırım.

Ne için kullanacağını yazmamışsın ama sana tavsiyem Ryzen 2600 ile 1080 yapmalısın. 1. Sebep işlemcide x serisi performans verecek diye çok ısınıyor. 2.si RTX'e güvenmemelisin. Bir arkadaş şuan sorun yaşıyor RTX 2070 ve 2600x ile. Onunla ilgileniyordum az önce. Bende Ryzen 2600 ve Gtx 970 var. Yakında 1080 veya 1080ti alacağım ikince el uygun temiz bulursam. Yani teknoloji son hız giderken güvenilir parçalar almak daha doğru olur. Performans farkını da farkedeceğini sanmıyorum 5 10fps için risk etmeye değmez. Artı daha uygun olduğu için gönlün de rahat olur. 2070 alacaksın dünya para bi de sıkıntılı çıkacak uğraş dur..

Çözüm
2600x rtx 2070 ile arkadaşınızın sorunu nedir? Bende problem yaşıyorum acaba aynı mı? Mikro donmalar oluyor bende.

Gerçekten üzerinden 1 sene geçti o meseleyi konuşalı hatırlamıyorum. Yani hayal meyal sanki kartın kendisinde problem vardı gibiydi. Seninkinin garantisi vesaire sağlam bir yerdense bence direkt durumu izah et iade alsınlar çünkü o giderilemeyecek bir problemse ileride şiddeti artacaktır hatanın. Ha monitör'le de alakalı olabilir. Ben geçenlerde Rx 580 4GB aldım küçük bilgisayara monitörü çok kaliteli değil ağır oyun oynarken dalgalanmalar oluyor monitörde onu da diğer PC'nin monitörüne takarak anladım. Ha aynı sorun olsaydı yani her iki monitörde de o dalgalanmaları görseydim kartı garantiye götürürdüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı