Ryzen 2600X sistemde Windows 11'e geçilmeli mi?

neqetria

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, bugün PC'ye format atıp Windows 11 yüklemeyi düşünüyordum fakat bazı yorumlar gördüm FPS düşüşü vs. oluyor diye. Sizce geçmeli miyim? Boştayken ne kadar kullanıyor bilgisayarı? Yoksa Windows 10 devam mı?

Sistem özelliklerim:
GTX 1050 Ti 4 GB.
8 GB DDR4 RAM.
AMD Ryzen 2600X 6 çekirdekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'i resmi yayın tarihi yani 5 Ekim 2021'den beri 6 aydır 1660 Ti ve Ryzen 5 2600X ile kullanıyorum, başlarda problemleri vardı, oyunlarla ve genel işletim sistemi performansıyla ilgili çeşitli sorunlar yaşadım ama son aylarda gelen güncellemelerle pek bir sorun kalmadı. Tabi güncellemelerin yanı sıra ben de Windows'u optimize etmek adına çeşitli işlemler uyguladım; gereksiz servisleri devre dışı bırakmak, genel performans ayarları, O&O ShutUp10++ ile istemediğim ayarları kapatmak, DDU ve NVCleanstall kullanarak telemetrisiz temiz grafik sürücüsü yüklemek gibi.

1 haftadır da dizüstü bilgisayarımda kullanıyorum, i7 6500U ve 940MX ile birlikte. Herhangi bir sorun yok.

Bence geçebilirsiniz. Ama kesinlikle temiz kurulum öneririm. Önceki işletim sisteminin üzerine kurunca bazen ufak tefek, bazen de ciddi bir şekilde rahatsız edici sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Aynı üstteki arkadaşın ifade ettiği gibi, sistemden sisteme farklılık gösterecektir ancak genel anlamda sorun olacağını sanmam.

Son düzenleme:
Windows 11'i resmi yayın tarihi yani 5 Ekim 2021'den beri 6 aydır 1660 Ti ve Ryzen 5 2600X ile kullanıyorum, başlarda problemleri vardı, oyunlarla ve genel işletim sistemi performansıyla ilgili çeşitli sorunlar yaşadım ama son aylarda gelen güncellemelerle pek bir sorun kalmadı. Tabii güncellemelerin yanı sıra ben de Windows'u optimize etmek adına çeşitli işlemler uyguladım; gereksiz servisleri devre dışı bırakmak, genel performans ayarları, o&o shutup10++ ile istemediğim ayarları kapatmak, DDU ve nvcleanstall kullanarak telemetrisiz temiz grafik sürücüsü yüklemek gibi.

1 haftadır da dizüstü bilgisayarımda kullanıyorum, i7 6500u ve 940MX ile birlikte. Herhangi bir sorun yok.

Bence geçebilirsiniz. Ama kesinlikle temiz kurulum öneririm. Önceki işletim sisteminin üzerine kurunca bazen ufak tefek, bazen de ciddi bir şekilde rahatsız edici sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Aynı üstteki arkadaşın ifade ettiği gibi, sistemden sisteme farklılık gösterecektir ancak genel anlamda sorun olacağını sanmam.

Teşekkür ederim tavsiyen için.
Windows 11'i resmi yayın tarihi yani 5 Ekim 2021'den beri 6 aydır 1660 Ti ve Ryzen 5 2600X ile kullanıyorum, başlarda problemleri vardı, oyunlarla ve genel işletim sistemi performansıyla ilgili çeşitli sorunlar yaşadım ama son aylarda gelen güncellemelerle pek bir sorun kalmadı. Tabii güncellemelerin yanı sıra ben de Windows'u optimize etmek adına çeşitli işlemler uyguladım; gereksiz servisleri devre dışı bırakmak, genel performans ayarları, o&o shutup10++ ile istemediğim ayarları kapatmak, DDU ve nvcleanstall kullanarak telemetrisiz temiz grafik sürücüsü yüklemek gibi.

1 haftadır da dizüstü bilgisayarımda kullanıyorum, i7 6500u ve 940MX ile birlikte. Herhangi bir sorun yok.

İndirdim kankam senin tavsiye uyup şu an bir sıkıntı yok gayet akıcı ve stabil eskiden 17 saniyede açılan PC şu an 13 saniyede açılıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı