Ryzen 2600X ve Cooler Masterliquid Lite 120 Sıcaklık Değerleri

alpknkc

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Yeni topladığım sistemde AMD Ryzen 5 2600X işlemcime, buradaki incelemeyi izledikten sonra Cooler Master Masterliquid Lite 120 sıvı soğutma taktırdım. Şu an boşta 41-43 derece arası, AIDA64 CPU Stress testinde 57 derece ve Battlefield 5 ultra ayarlarda 65 derece seviyesinde değerler alıyorum. Bu sıcaklık değerleri normal mi?

Ben Ryzen 2600 kullanıyorum, stok soğutma ile boşta 35 derece yükte 65 dereceyi geçmiyor. Kasada şu an sadece egzos fan bulunuyor.

Ben Ryzen 2600 kullanıyorum, stok soğutma ile boşta 35 derece yükte 65 dereceyi geçmiyor. Kasada şu an sadece egzos fan bulunuyor.
Ben kasanın yan tarafındaki camı çıkardım. Öyle açık kullanıyorum. Ama bir sorun mu var anlamadım.

Stress testleri işlemciyi %100 kullanıp bu değere ulaşıyor. Bende çoğu oyunda %20'lerde olduğu için ısınma durumu olmuyor. Değerlerinizde problem yok bence.

Stress testleri işlemciyi %100 kullanıp bu değere ulaşıyor. Bende çoğu oyunda %20'lerde olduğu için ısınma durumu olmuyor. Değerlerinizde problem yok bence.

Benim asıl sorum; izlediğim videolarda stok fan ile de aynı sıcaklık değerlerinde oluyor. Sıvı soğutma neden hiç farketmedi?

Kasanızın hava akışı, oda sıcaklığı, termal macun ve sıvı soğutmanın pompa değerlerine göre sıcaklıklar değişiklik gösterebilir. Anormal bir durum gözükmüyor sıcaklıklarlarda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı