Ryzen 2600x ve RTX 2060 CPB kapali darbogaz olur mu?

Lemi Galip

Megapat
Makaleler
1
Yer
Nevşehir Merkez
Arkadaşlar, işlemcim ve ekran kartım başlıkta belirttim. İşlemciyi CPB ile kullanıyorum. Sıvı soğutma var, sıcaklık oyun içinde, oynadığım oyunlarda 55 dereceyi geçtiğin görmedim. Kafami kurcalayan durduk yere voltaj vermesi bosta bile aniden 1.425V fırlatıyor. Ben CPB kapatırsam darboğaz sorunu yaşar miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
CBP kapatıp el ile voltaj verirseniz aynı performansı alırsınız. Dilerseniz CBP kapatıp oyun oynayacağınız zaman ryzen master üzerinden bir profil oluşturup oyun oynamadan önce onu aktif edebilirsiniz ki sıvı soğutmanız varsa niye böyle bir şey yapıyorsunuz ? Zarar gelmez o voltajdan bence hiç ellemeyin.

CBP kapatıp el ile voltaj verirseniz aynı performansı alırsınız. Dilerseniz CBP kapatıp oyun oynayacağınız zaman ryzen master üzerinden bir profil oluşturup oyun oynamadan önce onu aktif edebilirsiniz ki sıvı soğutmanız varsa niye böyle bir şey yapıyorsunuz ? Zarar gelmez o voltajdan bence hiç ellemeyin.
Derece olarak sıkıntı yok, sadece bosta bile aniden yükselip düşüyor.

Derece olarak sıkıntı yok, sadece bosta bile aniden yükselip düşüyor.
Vallahi en iyisi manuel olarak biostan ayarlamak o zaman. Ben CBP kapatıp manuel olarak ayarladım açılışta stok hızda 0.95-1.05 arası voltajda çalışıyor Ryzen master dan 1.18 V verip 4 Ghz e çıkıyorum oyun oynayacağım zaman.(Stok fan kullandığım için 4.2 lere çıkamıyorum, siz rahatlıkla çıkarsınız.)

Vallahi en iyisi manuel olarak biostan ayarlamak o zaman. Ben CBP kapatıp manuel olarak ayarladım açılışta stok hızda 0.95-1.05 arası voltajda çalışıyor Ryzen master dan 1.18 V verip 4 Ghz e çıkıyorum oyun oynayacağım zaman.(Stok fan kullandığım için 4.2 lere çıkamıyorum, siz rahatlıkla çıkarsınız.)
Overclock yapmadım hiç daha önce, şöyle bir durum var stock halde beslerse zaten yapmam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı