RTX 2060 ile Ryzen 5 2600X uyumlu mu?

Fiyatı değil konu, performansı. 2200G'de 600 TL o zaman 2200G mi alalım?
Aynen, bilgi yok kendince bişeyler yapmaya çalışıyor.
en ucuzu bu :

Ya siz sabahtan beri ne alıp veremiyorsunuz arada kaç TL fark var INTEL ci arkadaşlar biz geçiyoruz diyo AMD ci arkadaş 2k ya yükseltince FPS artar diyor ya kardeşim bunda tartışılacak ne var aradaki fark belli fiyat farkı belli.(Ayrıyetten K serisi işlemci alıp onu overclock yapılamayan anakart a tak diyorlar 9400F ne güne duruyor) Benim görüşüm 5-10 fps için o kadar para verilmez.
Fiyat/performans, 1080p çözünürlük 144 Hz, Lütfen cümlemizde okuduğumuzu anlıyalım. 2600x alırsan Pubg, Bf5 gibi oyunlarda yüksek FPS alamazsın, ucuz olsa ne yazar, sadece frenler ekran kartını.
Anlamamazlık bir sanat olmuş, bir öğretmen olarak eğitim vazifemdir :)
PUBG CPU yu az kullanıyor GPU ya odaklanıyor ama BF5 de haklısınız.

Ben beklemek istemiyorum
Hem i5 9600k alacağımı kim söyledi ben amd ile intelin kapışmasını izliyordum :D
İntel alırsam i5 9400f alırım
Ama Amd Çoklu şeyde daha iyi diyorlar mesela Discord + 1080p Ultra oyunda İntel fps azalıyormuş
hem 6 yıl içinde Oyunlarda çoklu Çekirdek desteği gelir

Son düzenleme:
@Soirsko hocam dediğim gibi değil mi? Arkadaşlar çok cahil. Uzun ömürlü olacak ileride çoklu çekirdeği destekleyen oyunlar çıkacak diyoruz, "omo i5 doho oyo" diyorlar halen. Anlayamıyorlar. Birde gelmiş, "tartışmayı beceremiyorsan" diyor. :D :D Sen düzgünce anlayabildin mi acaba? Ayrıca @Teacher80 yanlış bilgilendirme yaptın, 2K'da GPU yükü "ARTAR" ve FPS eğer kart kaldırabiliyorsa düşmez aksine yine "ARTAR". O zaman ben 1000 FPS için GTX 1080Ti alayım, Half-Life'yi 480p'de en düşük ayarlarda oynayayım? Ya da çok ağır grafikli oyunlardan biri olan Watch_Dogs 2'yi en düşük grafik ayarına ve en düşük çözünürlüğe alayım? Olur mu öyle saçmalık? Nabza göre şerbet, karta göre grafik.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı