Ryzen 2600X ve RX 590 Sistem Toplama

Arkadaşlar hepinize merhaba bugün sizlerle paylaşmak,sizlere sunmak istediğim bir kasam var.Sizden ricam gerçekten bu kasa iyi mi? veya fiyatına değer mi? Her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazarsanız çok sevinirim,kullandığım tüm malzemeler şöyle:

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600x (Wraith Spire Soğutuculu)
Ana Kart: Asus prime B450M-K 3200 MHz O.C / (O.C) Ne demek bilmiyorum açıklama imkanınız varsa sevinirim.
Ekran Karti: XFX RX590 Fatboy 8GB OC+ DDR5 256Bit Gpu
RAM: Adata DDR4 16 GB (8x2) 3000 MHz
HDD: Seagate barracuda 1TB 3.5 7200 RPM
SSD: Adata XPG GAMMİX S11 pro 256 GB
Kasa: 5 fanlı 12 santim büyüklükte,fan kontrollü (ince detaylara inmedim kasa da)
Güç kaynağı: Aerocool 750W 80+gold kcas serisi yarı modüler RGB fanlı
Monitör: Fiyatı yükselmiş ama :(

Araştırmam sonucu takılmış olan ekran kartının biraz fazla ısındığını söyledikleri için, 750W yeterli olacaktır bence tüm düşünceleriniz ve önerilerinizi bekliyorum Kasa+Ekran+30 Günlük Windows deneme sürümü toplamda: 7.300.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hepinize merhaba bugün sizlerle paylaşmak,sizlere sunmak istediğim bir kasam var.Sizden ricam gerçekten bu kasa iyi mi? veya fiyatına değer mi? Her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazarsanız çok sevinirim,kullandığım tüm malzemeler şöyle:

Ana Kart: Asus prime B450M-K 3200 MHz O.C / (O.C) Ne demek bilmiyorum açıklama imkanınız varsa sevinirim.
Kasa: 5 fanlı 12 santim büyüklükte,fan kontrollü (ince detaylara inmedim kasa da)

Araştırmam sonucu takılmış olan ekran kartının biraz fazla ısındığını söyledikleri için, 750W yeterli olacaktır bence tüm düşünceleriniz ve önerilerinizi bekliyorum Kasa+Ekran+30 Günlük Windows deneme sürümü toplamda: 7.300.
Çok iyi sistem hayırlı olsun.

Bende yaklaşık aynı sistemi toplama niyetim varda foruma yazdım Prime B450m-K değilde A tercihi yapmıştım arkadaşlar bana asus tuf b450-plus gaming ana kartı önerdiler biraz pahalı o ana karttan ama daha Ryzen 5 2600x için

Anakart illa mATX olacaksa Asus B450m-A olsun, arada az bir fiyat farkı var ve fazladan 2 ram slotu için değer. ATX boyut daha iyidir ama, kablolama ve slot açısından avantajlı. Asus B450 Tuf Plus Gaming modeli alınabilir.

Ekran kartı XFX yerine Sapphire öneriyorum, soğutması daha iyi olması lazım.

Kasa ne seçtiniz bilmiyorum ama MB511 öneririm.

Seçtiğiniz güç kaynağının fiyatını bilmiyorum fakat High Power 750w 80+ Bronze Yarı Modüler Güç Kaynağı ürününün fiyatı uygundu ve araştırmalarıma göre bu markanın herhangi bir sıkıntısı yok.

İşlemci Ryzen 5 2600 olabilir, fiyat daha aşağıya çekilir böylelikle.

Seçtiğiniz monitör kağıt üstünde gayet iyi ama Viewsonic hakkında pek bir bilgim yok, iyi olabilir. O özelliklere sahip Samsung monitör vardı 1600-1900 TL seviyelerinde, o da alınabilir.

Sistem gayet güzel fakat demek istediğim bazı şeyler var.

Kasanızın markası ve modeli nedir? Önü açık mı?

PSU biraz fazla o sisteme. İsterseniz FSP Hydro 600W 80+ Bronze alabilirsiniz daha ucuz ise.

O.C, hız aşırtma demektir. Yani O.C yapılabilen bir anakart alırsanız ki sizin bu seçtiğiniz öyle, işlemcinize O.C yapabilirsiniz.

https://www.amazon.com.tr/dp/B076VW...veASIN=B076VWFDC1&linkCode=asn&tag=cimritr-21
GTX 1070Ti şu an 3200 TL
Bunun üzerine bir sistem kurabilirsin.Ayrıca sistemi nerden topladınız bilmiyorum ama internet üzerinden aynı sistem 1000 TL daha ucuza toplanabilir.
Bu sisteme yukarıda verdiğim ekran kartı eklenebilir.AMD tabanlı olabilir.Ramler 4x4 toplam 16gb var.
NOT : Sistem Sinerji Bilgisayar'dan toplandı.

Dosya Ekleri

• örnekk.png
    örnekk.png
    37,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

SSD olarak toshiba OCZ TR200 kullanın. Adata XPG ile kıyaslanınca performansı daha iyi.

Toshiba SSD'ler sıkıntılı, sağlık yüzdeleri çabuk düşüyor ve vaat ettiği hızın gerisinde kalıyorlar.
Aynen toshibaları hiç önermiyorlar
Kasa Dark N10 mu? 5 Fanlı dediğimizde o aklıma geliyor da. Bu arada sistem güzel gözüküyor.
Harikasin nerden bildin? :D
https://www.amazon.com.tr/dp/B076VW...veASIN=B076VWFDC1&linkCode=asn&tag=cimritr-21
GTX 1070Ti şu an 3200 TL
Bunun üzerine bir sistem kurabilirsin.Ayrıca sistemi nerden topladınız bilmiyorum ama internet üzerinden aynı sistem 1000 TL daha ucuza toplanabilir.
Bu sisteme yukarıda verdiğim ekran kartı eklenebilir.AMD tabanlı olabilir.Ramler 4x4 toplam 16gb var.
NOT : Sistem Sinerji Bilgisayar'dan toplandı.
Çok teşekkürler dostum.
Arkadaşlar o monitör değil de bunu aldım genede bir fikrinizi öğrenmek isterim arasında ki tek fark ''CURVED''olması demi? biraz geç fark ettim ve üzüldüm...

Aslında almak istediğim
Almış Olduğum
Sistem gayet güzel fakat demek istediğim bazı şeyler var.

Kasanızın markası ve modeli nedir? Önü açık mı?

PSU biraz fazla o sisteme. İsterseniz FSP Hydro 600W 80+ Bronze alabilirsiniz daha ucuz ise.

O.C, hız aşırtma demektir. Yani O.C yapılabilen bir anakart alırsanız ki sizin bu seçtiğiniz öyle, işlemcinize O.C yapabilirsiniz.

Tabii ki buyrun kasam bu
Ve dediğiniz gibi o psu fazla olduğu benim de aklıma geldi ama kullandığım ekran kartı diğer kartlara göre biraz daha fazla ısınıyormuş ve özellikle yazın biraz can sıka bilir demişlerdi ve bende o yüzden bunun biraz daha iş göreceğini düşündüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı