Ryzen 2700X için anakart ve RAM önerisi

Bütçe
2500

oyun78

Centipat
Selamın aleyküm.

Ryzen 2700X işlemci almak istiyorum bununla birlikte RAM ve anakartta lazım.

Araştırmalarımda VRM ile ilgili ısınma sorunları yazıları okudum ve bende overlock yapabilirim anakartları araştırınca MSI B450 Gaming Plus AM4 Soket Anakart MSI-B450-GAMING-Plus anakartı, RAM içinse Corsair Vengeance RGB Pro (CMW16GX4M2Z3200C16) 16 GB 3200 MHz DDR4 Ram Corsair-Vengeance-RGB-Pro RAM'leri için karar kılmayı düşündüm

1.bu anakart ile BIOS güncellemeden 2700X işlemciyi kullanabilir miyim veya zaten 2700X için bu anakarta veya B450 anakartları için BIOS güncellemeye gerek yok mudur?

2.bu RAM'lar alacağım işlemci ve anakarta uyumlu mudur?

3.bu anakartın VRM ile ilgili ısınma sorunları var mıdır?

4.ve bu donanımlar 2700X için doğru tercihler midir?

5.2700X işlemci en iyi hangi RAM hızında çalışır veya bunu anakart otomatik mi karar verir.

6.2700X'in fiyatı göz önüne alınırsa bu fiyata yakın Intel işlemciler mi yoksa 2700X mi iyi bir seçimdir görüşlerinizi almak isterim.

Son düzenleme:
Toplam 2038 TL.

3.nesil bir işlemci almanızı tavsiye ederim,3.nesil işlemci alırsanız size B550 tavsiye edebiliriz.

kullanım amacı oyun ise kesinlikle 3600 işlemci alın bu arada.

3.nesil işlemci almaya karar verirseniz (2.nesil işlemciler B550 anakartlar ile kullanılmıyor, sakın B550 anakart alıp 2700X almayın):

Toplam 2589 TL.

Toplam 2038 TL.

3.nesil bir işlemci almanızı tavsiye ederim,3.nesil işlemci alırsanız size B550 tavsiye edebiliriz.

kullanım amacı oyun ise kesinlikle 3600 işlemci alın bu arada.

3.nesil işlemci almaya karar verirseniz (2.nesil işlemciler B550 anakartlar ile kullanılmıyor, sakın B550 anakart alıp 2700X almayın):

Toplam 2589 TL.

Sağ olun fakat önerdiğiniz RAM'in clsi 16 yoksa bende görmüştüm fakat konudaki verdiğimin clsi 15 clssine önem verdiğim için onu tercih ettim evet MHz'si önerdiğiniz RAM'e göre düşük ama o zaman şunu sorayım clsi mi önemlidir MHz'si mi 15 16 ve 3200 3600 arasında farklar olacaktır illaki.

Ve verdiğiniz anakart epey bir iyi yönde söylenim içerisinde fakat fiyatından dolayı konudaki belirttiğime yönlendim arasında ne gibi farklılıklar var acaba ki onu önerdiniz.

Son düzenleme:
@oyun78
CL değeri düştükçe performans artar.
MHz değeri yükseldikçe performans artar.

Önerdiğim RAM'ler gayet iyi, MHz ve CL değerleri de yerine, alabilirsiniz.

İsterseniz o RAM'ler yerine şunu alın, CL16:

@oyun78
CL değeri düştükçe performans artar.
MHz değeri yükseldikçe performans artar.

Önerdiğim RAM'ler gayet iyi, MHz ve CL değerleri de yerine, alabilirsiniz.

İsterseniz o RAM'ler yerine şunu alın, CL16:

Verdiğiniz anakart epey bir iyi yönde söylenim içerisinde fakat fiyatından dolayı konudaki belirttiğime yönlendim arasında ne gibi farklılıklar var acaba ki onu önerdiniz.

Verdiğiniz anakart epey bir iyi yönde söylenim içerisinde fakat fiyatından dolayı konudaki belirttiğime yönlendim arasında ne gibi farklılıklar var acaba ki onu önerdiniz.

B450 Tomahawk Max 2.nesil işlemciler ile kullanacaksanız çok güzel bir anakart, VRM yapısı olarak bildiğim kadarıyla daha iyi, MOSFET'leri de daha büyük.

3.nesil bir işlemci almak isterseniz anakart olarak şunu tavsiye ederim:

Eğer 2700X ile kullanacaksanız attığım şu anakartı almanız iyi olur, açıkçası en iyi tercihlerden biri ve bütçeniz yetiyor:

Yeni konular

Geri
Yukarı