Ryzen 2700X stok soğutucusu yeterli mi?

OC şans işi @4.3GHz'e Precision Boost 2 özelliği ile çıkabiliyor ama Wraith Prism'in @4.3GHz'e dayanacağını sanmam. OC yapacaksanız en iyi hava soğutucular NH-DH15 SE (AM4 platformu için ''SE'' takısı var) ve Be Quiet! Dark Rock Pro 4.
Hocam o işlemci boost ile 4.3 Ghz ye çıkıyor zaten. Sorun olcak olsa firma neden o sogutucuyu versin. Buyrun bu linkten bakabilirsiniz:
2nd Gen Ryzen™ 7 2700X Desktop Processor | AMD

Technopat'ın test videosunda gördük, o soğutucu @4.1GHz'de çakıldı. AMD boost için yeteceğine garanti vermedi. Eğer işlemci silikonu iyiyse yeter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam galiba bu videodan bahsettiniz. İşlemci 4.22GHZ de maksimum sıcaklıgı olan 80 dereceye varmadan çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam galiba bu videodan bahsettiniz. İşlemci 4.22GHZ de maksimum sıcaklıgı olan 80 dereceye varmadan çalışıyor.
Hocam bütün yorumlarınız için sağolun ama ben tam emin olmak istiyorum.Ben oyun oynarken işlemciye hiçbir işlem yapmadan,direk takıp çalıştırarak 4.3 GHZ'de çalıştırabilirim değil mi kendi kendine?

Hocam bütün yorumlarınız için sağolun ama ben tam emin olmak istiyorum.Ben oyun oynarken işlemciye hiçbir işlem yapmadan,direk takıp çalıştırarak 4.3 GHZ'de çalıştırabilirim değil mi kendi kendine?
Belki tam 4.3 olamaz ama 4.2-4.1 civarı seyredercektir. 4.3 rakamına neden bu kadar takıldın ki? :) 4.0 da bile çalışsa her oyuna yeter o işlemci.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı