Ryzen 2700x Tabanlı Sistem Toplama

NFVergil

Decapat
Bundan önceki bilgisayarımı 2011'de almıştım. Şu an elimde Ryzen 2700x bulunmakta. Eski sistemden taşıdığım parçalarla birlikte RAM, anakart ve güç kaynağı alarak yeni bir sistem kurmak istiyorum. Eski bilgisayardan GTX 970 ekran kartı, HDD ve SSD gelecek. Monitörüm de 2k.

- Öncelikle işlemcide OC yapmayacağım gibi duruyor. Buradan çıkışla B450 alsam yeterli olur mu, yoksa yine belli başlı avantaj ve farklarıyla x470 yine de en uygunu mu olur karar veremedim.
- RAM olarak 2x8 GB Corsair 3200 CL16 düşündüm. Farklı tavsiyelere açığım.
- Güç kaynağı olarak sessiz çalışan, f/p bir ürün istiyorum. İleride Nvidia'nın yeni çıkacak 70-80 serisi kartlarından almayı düşünüyorum.
- Son olarak aslında kasa konusunda da biraz kararsızım. Cooler Master HAF 912 Plus var elimde, devam etmeyi düşünüyorum fakat bir yandan da uzun vadede acaba daha güncel bir kasa alsam daha mı iyi olur emin olamadım.

Genel olarak fikirlerinizi bekliyorum.

1- X470 almanız uzun ömürlülük açısından daha avantajlı olur.
2- Bellekler iyi.
3- PSU için bütçenizi belirtin.
4- Kasayı ben olsam değiştirirdim. 8-9 senelik kasa ve pek çok özellikten yoksun. Eski zaten. O konuda da öneri yaparız bütçe belirtirseniz.

Teşekkürler cevap için.

Sanırım ikisine toplam 800 lira gibi bir bütçe ayırabilirim. Aradaki farka değecekse bir miktar esneyebilir. Fakat bu fiyatın altında kaliteli f/p bir kombinasyon varsa o daha çok işime gelir tabi. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı